Ciekawostka: Yarvik Xenta TAB10-201 za 220 złotych? (aktualizacja) - Tabletowo.pl
Ważne

Ciekawostka: Yarvik Xenta TAB10-201 za 220 złotych? (aktualizacja)

Tabletowo.pl Ciekawostka: Yarvik Xenta TAB10-201 za 220 złotych? (aktualizacja) Ciekawostki Nowości

W sylwestrową noc, na zakończenie 2012 roku, sklep EURO miał bardzo interesującą promocję, z której aż grzech było nie skorzystać. W jej ramach można było „kupić” kilka smartfonów, nawigacje samochodowe i inne urządzenia elektroniczne za… 0 złotych. Oczywiście wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że jest to błąd, ale mimo wszystko dokonywali zamówień z myślą, że „a może się uda”. Niestety, wszystkie zamówienia z tamtej nocy zostały anulowane. A w mejlu od sklepu można było przeczytać między innymi: „Anulowanie zamówienia/rezerwacji nr … spowodowane jest błędnym przypisaniem przez system komputerowy ceny w opisie towaru oraz w mailach wysyłanych w następstwie tego błędu w toku realizacji zamówienia/rezerwacji. Towar, który chcieli Państwo kupić nie występuje w ofercie sklepu w przypisanej mu błędnie cenie 0 zł. Prowadzący sklep internetowy przeprasza za powstałą sytuację”. Dlaczego o tym wspominam? Bowiem dziś mamy do czynienia z bardzo podobną sytuacją.

Jeden z naszych Czytelników, Rafał, podesłał mi dziś mejla, że w ofercie sklepu KurtMedia pojawił się tablet Yarvik Xenta TAB10-201 w zaskakująco niskiej cenie. Można go tam nabyć za 220 złotych, podczas gdy cena w sieci zaczyna się od 850 złotych. Co jest grane? Jako że jest niedzielne popołudnie raczej niewiele uda nam się dziś wyjaśnić. Ale to by nie było w moim stylu, gdybym sprawę zostawiła ot tak sobie. We wspomnianym sklepie złożyłam zamówienie, które aktualnie czeka na realizację. Pewnie jutro dostanę mejla od pracownika, że zaszła pomyłka w cenie i zamówienie może zostać anulowane lub – jeśli będę chciała – zapewne sprzedadzą mi tablet za odpowiednią kwotę (ale nie, nie będę chciała ;)).

Z regulaminu sklepu:

§ 4. Cena
1. Wszystkie ceny podawane są w polskich złotych i zawierają podatek VAT (cena brutto). Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany ceny produktów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych produktów do oferty sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

2. Sklep KURTMEDIA.PL dokłada należytej staranności, aby ceny Sklepu internetowego jak najdokładniej odpowiadały rzeczywistości. Z uwagi na możliwość wystąpienia błędów przy aktualizacji cen potencjalne rozbieżności zostaną skorygowane w trakcie potwierdzenia zamówienia.

Ostatnio „kupiłam” high-endowy smartfon za 0 złotych, teraz całkiem interesujący tablet za 220 złotych – robię niezły interes. Szkoda tylko, że i tym razem urządzenie ostatecznie do mnie nie dotrze… ;)

A skoro już jesteśmy przy tablecie Yarvika, warto przypomnieć jego parametry techniczne. Xenta Tab 10-201 pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean, a jego jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Cortex A9 o częstotliwości taktowania 1,6GHz z czterordzeniowym Mali 400 i 1GB RAM. Wyposażony został w 10,1-calowy ekran IPS 1280 x 800 pikseli, Bluetooth 4.0, akumulator o pojemności 6000 mAh, aparat 2 Mpix, kamerkę, WiFi, port microUSB, wyjście miniHDMI oraz 3.5 mm jack audio.

Dzięki Rysiu666 za podesłane info! ;)

Aktualizacja:

Niestety nie możemy również wykluczać, że może się okazać, że mamy do czynienia z próbą wyłudzenia pieniędzy. Spójrzcie na opinie o sklepie tu czy tu – pozytywnych jest bardzo mało.

Aktualizacja:

Otrzymałam mejla ze sklepu o następującej treści:

Z przykrością musimy Cię zawiadomić, że nie jesteśmy w stanie zrealizować Twojego zamówienia nr ……

Zamówienie nie będzie realizowane, ponieważ brakuje nam jednego lub kilku towarów, które zostały przez Ciebie zamówione i nie możemy go skompletować.

Jeżeli zamówienie było opłacane z góry, pieniądze zostaną zwrócone w całości na konto, z którego do nas dotarły.

Jednocześnie przepraszamy Cię za zaistniałe komplikacje. Zapewniamy, że w przyszłości dołożymy starań, aby lepiej kontrolować ofertę zamieszczoną na stronie sklepu.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona