Ciekawostka: Xiaomi z rekordem Guinnessa w sprzedaży smartfonów

Xiaomi jest trzecim największym producentem smartfonów na świecie, mimo że jego oficjalna dystrybucja jest tylko w Azji. W końcu Chińczycy postanowili ustanowić rekord Guinnessa właśnie w sprzedaży telefonów. Jak wygląda rekordowy rezultat?

Dzień promocji w sklepie Xiaomi zakończył się wczoraj o godzinie 22. Natomiast dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne dane, pokazujące czy cała akcja się udała. Otóż przez ich stronę zakupiono aż 2,11 miliona smartfonów w czasie… 12 godzin. Co ciekawe, już 500 tysięcy zamówień zostało zrealizowanych i wysłanych do klientów.

Takiego wyniku mogłaby pozazdrościć niejedna firma. W końcu część producentów podobną liczbę urządzeń mobilnych sprzedaje w miesiąc czy kwartał. Choć nie można zapominać, że smartfony Xiaomi zawsze sprzedawały się w Chinach jak ciepłe bułeczki.

Xiaomi Rekord Guinnessa

Myślę, że wkrótce ktoś będzie chciał pobić ten rekord Guinnessa. Chociaż naprawdę wynik 2,11 mln smartfonów w 12 godzin jest oszałamiający i prawdopodobnie samo Xiaomi ma chrapkę, aby go poprawić. Może przy premierze Mi5?