procesor Apple A12 Bionic

Chyba już wiemy, kiedy Apple zaoferuje procesory wykonane w 5-nm procesie technologicznym

Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że nikt szybko nie zdoła przekroczyć bariery 7-nanometrowych układów scalonych. Na szczęście branża mobilna miała na ten temat inne zdanie, efektem czego procesory wykonane w tej technologii coraz częściej można odnaleźć w smartfonach wielu firm. Czy równie szybko uda się przełamać barierę 5-nm?

Już na wstępnie muszę rozczarować wszystkich tych, którzy liczyli na to, że firma z logo nadgryzionego jabłuszka opracuje taki procesor w 2019 roku, a następnie hucznie wdroży go do sprzedaży. Niestety, ale to się raczej nie stanie. Wiele wskazuje na to, że rok 2019 to czas, kiedy Apple będzie się po cichutku zbroić. Mówi się, że firma pracuje nad składanym tabletem, jednak tego urządzenia raczej nie zobaczymy w trwającym roku kalendarzowym.

Uwaga, fani Apple! Jeśli wierzyć plotkom, składany iPad pojawi się w 2020 roku

Firma z Cupertino zamierza przedstawić swój autorski, wykonany w technologii 5-nm procesor – Apple A14 – w 2020 roku. Wiele wskazuje na to, że pod wieloma względami będzie to układ wyjątkowy. Sugeruje się, że producent nie tylko zamierza postawić na ograniczenie poboru mocy (co może przekuć się na lepsze czasy na jednym cyklu ładowania), ale i na łączność 5G, która – w zgodnej opinii wielu przedstawicieli mediów technologicznych – będzie jedną z najgorętszych technologii w najbliższych latach.

W przyszłym roku Apple może zalać rynek nowymi iPhone’ami

Jeśli wszystkie te informacje, którymi podzielił się serwis źródłowy, okażą się być prawdziwe, to można wyjść z założenia, że między zeszłorocznym procesorem Apple A12 Bionic a nadchodzącą trzynastką, nie będzie wielu różnic w kwestii technologii wykonania. Oba procesory zaoferują 7-nm proces technologiczny. Oczywiście, byłoby co najmniej dziwne, gdyby firma nie przemyciła żadnych nowości, jednak wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że prawdziwą rewolucję u Apple trzeba będzie poczekać nieco dłużej.

źródło: AppleInsider