Chuwi Vi7 – jeden z najtańszych tabletów z Androidem Lollipop | Tabletowo.pl

Chuwi Vi7 – jeden z najtańszych tabletów z Androidem Lollipop

Dołącz do dyskusji 0

Zdecydowana większość urządzeń, zwłaszcza tanich, wciąż debiutuje z Androidem KitKat na pokładzie mimo, że na rynku od wielu miesięcy dostępne są nowsze wersje systemu od Google. Świetnym przykładem tego, że można wykorzystać Lollipopa w bardzo tanim produkcie jest Chuwi Vi7, kosztujący jedyne 65 dolarów.

Patrząc na cenę pomyślicie pewnie, że mamy do czynienia z niewielką ilością pamięci, nędznym akumulatorem i niską rozdzielczością ekranu. W rzeczywistości jednak nie jest aż tak tragicznie. Pamięci mamy zaskakująco dużo – 8GB. Za działanie odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom X3 C3230 o częstotliwości taktowania 1,2GHz z 1GB RAM, natomiast systemem operacyjnym, jak wspomniałam, jest Android Lollipop (5.1).

Wyświetlacz o przekątnej 7″ ma niestety rozdzielczość 1024 x 600 pikseli, ale patrząc przez pryzmat ceny i fakt, że tablet oferuje zarówno 3G, Bluetooth, jak i GPS, teoretycznie można próbować mu to wybaczyć. Niestety, marnie wygląda też akumulator, którego pojemność to jedyne 2500 mAh. Specyfikację dopełnia WiFi, aparat 2 Mpix i kamerka 0,3 Mpix.

Aktualnie trwa przedsprzedaż Chuwi Vi7 – sprzedaż właściwa ruszy 10 lipca. Również z wysyłką do Polski. Dalibyście ~240 złotych za taki tablet?

źródło: TabletHype, GizChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona