Chuwi Vi10 - tablet z ekranem 10,6", dual boot i dwoma portami USB 18

Chuwi Vi10 – tablet z ekranem 10,6″, dual boot i dwoma portami USB

Chuwi jest jedną z chińskich firm zajmujących się elektroniką, która wybija się na tle pozostałych ciekawymi nowościami. Jej najnowszy produkt, Vi10, z początku może się wydawać zwykłym przedstawicielem urządzeń z dual boot, ale tak naprawdę jest dużo bardziej interesujący, gdy pozna się jego parametry techniczne nieco bliżej.

Na uwagę zasługuje tu bowiem obecność dwóch pełnowymiarowych portów USB, 10,6-calowego wyświetlacza o większej przestrzeni roboczej niż standardowe 10,1-calowe, ale o tej samej rozdzielczości – 1366 x 768 pikseli oraz dual boot, czyli dwóch systemów operacyjnych – Androida (niestety, 4.4 KitKat, ale z nadchodzącą aktualizacją do 5.0 Lollipop) i Windowsa 8.1. Do zestawu dołączane jest etui z klawiaturą, zamieniającą w pewien sposób urządzenie w hybrydę.

Tablet został wyposażony w procesor Intel Atom Z3736F, 2GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy dzięki slotowi kart microSD, a wśród portów i złączy nie obyło się bez microUSB oraz wyjścia HDMI. Za czas działania urządzenia odpowiada akumulator o pojemności 8000 mAh, natomiast zdjęcia zrobimy za pomocą aparatu 2 Mpix i kamerki przedniej.

Chuwi Vi10 wyceniony został na 799 juanów (~129 dolarów), natomiast z klawiaturą 899 juanów (~145 dolarów), choć aktualnie na Aliexpress można go znaleźć za 169 dolarów. Trudno nie odnieść wrażenia, że w tej cenie jest to bardzo ciekawa propozycja, która może zyskać wielu zwolenników. Szkoda tylko, że rozdzielczość ekranu jest marna, ale w obliczu ceny chyba można mu to wybaczyć.