Chrome OS wkrótce otrzyma nowy launcher 19

Chrome OS wkrótce otrzyma nowy launcher

Chrome OS jest stosunkowo młodym systemem operacyjnym, który ostatnio naprawdę szybko się rozwija. Mimo że nadal jest mniej wielozadaniowy niż Windows, coraz więcej Chromebooków pojawia się na rynku. Google już przygotowuje kolejną istotną zmianę w swoim OS-ie.

Jako pierwsza update otrzyma wersja Beta. Właśnie ta aktualizacja wprowadzi nową nakładkę, która nosi nazwę Chrome Launcher 2.0. Główną zmianą jest dodanie kilku funkcji asystentowi głosowemu. Od teraz Google Now będzie jeszcze prostszy w obsłudze i w dodatku znacznie usprawni codzienne korzystanie z Chromebooków.

Co ciekawsze, Chrome OS będzie samodzielnie przestawiał zegar, jeżeli będziemy w innej strefie czasowej i pozwoli na rozpakowanie plików .zip, zabezpieczonych hasłem. Moim zdaniem dobrze, że Google nareszcie wprowadził Material Design na swojej własnej platformie. Zunifikowanie własnych aplikacji i systemów na pewno wyjdzie na dobre.

Chorme OS Google Now

Myślę, że Chrome OS ma szansę stać się systemem operacyjnym, który będzie chętnie wybierany przez potencjalnych nabywców. Na pewno dla sporej liczby ludzi Chromebooki byłyby sprzętem idealnym. W dodatku będzie genialnie współpracował z Google Now, co stanowi istotną zaletę.

Jeżeli już chcecie wypróbować Google Launcher 2.0, musicie mieć oprogramowanie beta. Dla reszty aktualizacji będzie dostępna w jeszcze niewiadomym terminie.