Chrome OS niebawem w tabletach internetowych?

Czy jest sens wprowadzania na rynek kolejnego systemu operacyjnego? To jest temat na zupełnie inny artykuł, ale nad odpowiedzią na to pytanie warto się zastanowić. Google uważa, że sens jak najbardziej jest. Potwierdzeniem tego są trwające prace w siedzibie internetowego giganta nad platformą Chrome OS.

Według najnowszych informacji jakie pochodzą od Linusa Upson, wiceprezesa Google, system ma być przeznaczony przede wszystkim do netbooków, lecz w późniejszym czasie trafi także do tabletów internetowych (co nas oczywiście najbardziej interesuje), telewizorów oraz telefonów komórkowych.

Jest to sprzeczne z tym, co ostatnio powiedział Eric Schmidt, prezes koncernu z Mountain View. W jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, iż Chrome OS będzie przeznaczony do urządzeń, które posiadają fizyczną klawiaturę.

Jak faktycznie będzie z obecnością Chrome OS na innych urządzeniach niż netbooki – przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Jeszcze inny przedstawiciel Google, Sergey Brin, w wywiadzie dla New York Times stwierdził, iż pierwsze wydanie Chrome OS pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

źródło, źródło