Chrome OS otwiera się na programy na Linuksa – w systemie pojawiła się aplikacja Terminala | Tabletowo.pl

Chrome OS otwiera się na programy na Linuksa – w systemie pojawiła się aplikacja Terminala

Dołącz do dyskusji 0

Google ciężko pracuje nad tym, aby ich desktopowy system – Chrome OS – potrafił jak najwięcej. Jakiś czas temu dodano obsługę aplikacji z Androida. Tym razem gigant chce dać możliwość instalowania programów z systemów typu Linux.

Chrome OS, jako jedna z dystrybucji Pingwinka, nie pozwala na korzystanie z linuksowych aplikacji. Czasami może to być problematyczne, bowiem na Linuksa znajdziemy pewien unikatowy zestaw programów. Do tej pory w systemie mogliśmy znaleźć kilka różnych narzędzi, które pozwalały na sprzętach z Chrome OS uruchomić aplikacje prosto z Linuksa, jednak nie było to rozwiązanie idealne. Na szczęście ma się to zmienić, o czym informowaliśmy Was w >tym artykule<.

Użytkownicy Chrome OS Dev na liście aplikacji mogą zauważyć nową pozycję – aplikację Terminala. Po kliknięciu na ikonę programu wyświetla się komunikat informujący, do czego przyda się to narzędzie (na przykład do programowania). Poniżej znajduje się prośba o pobranie aplikacji. Niestety, próba wykonania tej czynności kończy się niepowodzeniem, bowiem przed oczami użytkownika pojawia się komunikat o błędzie.

Pojawienie się ikony Terminala daje nam do zrozumienia, że Google nie zapomniał o wprowadzeniu nowej funkcji i prężnie nad nią pracuje. Kiedy się ta nowość pojawi oficjalnie? Tego na razie nie wiemy, jednak osobiście liczę, że stanie się to jak najszybciej, bowiem wtedy Chrome OS będzie o wiele lepszym systemem.

Źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona