Chrome na Androidzie już niedługo umożliwi Ci szybkie odpowiedzi na powiadomienia. Nareszcie! | Tabletowo.pl

Chrome na Androidzie już niedługo umożliwi Ci szybkie odpowiedzi na powiadomienia. Nareszcie!

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie jeszcze te czasy, kiedy obsługiwanie powiadomień pop-up przez telefon było rarytasem? Nie wyobrażam sobie teraz wyszukiwać aplikacji, które umożliwią mi odpisanie na SMS-a z poziomu wyskakującego okienka z bardzo prostej przyczyny – powiadomienia stały się interaktywne i możliwe jest teraz reagowanie na nie przy samym rozwinięciu belki. Jest szansa, że powiadomienia na androidowym Chrome już wkrótce również zyskają tę funkcję.

Szybkie odpowiedzi, znane szerzej jako QuickReply, to funkcja, która – moim zdaniem – na dobre zrewolucjonizowała Androida i sprawiła, że zaczęliśmy poważnie postrzegać multizadaniowość z poziomu smartfona. Już od jakiegoś czasu żeby odpisać na SMS-a wcale nie musisz wyłączać, dajmy na to, Instagrama – wystarczy przeciągnąć palcem od góry, aby wyświetlić powiadomienie i odpisać komuś bezpośrednio z jego poziomu.

Problem zaczyna się jednak jeżeli chodzi o przeglądarki. Aplikacje tego typu nadal rozwijają swoje powiadomienia, czego dowodem jest nawet opisywany dzisiaj Chrome, ale te jeszcze nie są w pełni funkcjonalne. Wygląda jednak na to, że nadchodzi kres cierpień.

Domyślacie się zapewne, że aby ta funkcja w ogóle miała sens, potrzebne jest wsparcie ze strony konkretnej strony internetowej. Na ten moment nie znam żadnej, która by to robiła, ale możliwości jest całe mnóstwo – live chat na stronie jakiejś firmy czy nawet… komunikatory, takie jak facebookowy Messenger!

Aktualnie funkcja jest testowana w aplikacji w fazie Canary (którą mieliście okazję poznać w wersji pecetowej przy okazji wprowadzania nowego designu), ale nie ma żadnych przeciwwskazań, żebyście zainstalowali ją na swoim smartfonie (na przykład klikając w poniższy baner).

Przyznam szczerze, że nie pokuszę się o testowanie Chrome Canary na Androidzie, choć nadal korzystam z jego windowsowej wersji i jestem bardzo zadowolony. Dlaczego? Nowa funkcja, choć napawa mnie ogromnym optymizmem i entuzjazmem, póki co nie działa na żadnej stronie internetowej. Mam jednak nadzieję, że przeglądarkowe Szybkie Odpowiedzi rozpowszechnią się nieco szybciej niż nowe dystrybucje Androida ;).

Polecamy również:

Google ostrzega przed następstwami nałożenia kary przez UE. Smartfony z Androidem będą przez to droższe?

źródło: XDA Developers

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona