Chrome 59 na Androida jest gotowy. Ma wczytywać strony szybciej i zużywać mniej pamięci | Tabletowo.pl

Chrome 59 na Androida jest gotowy. Ma wczytywać strony szybciej i zużywać mniej pamięci

Dołącz do dyskusji 0

Google zakończyło już prace nad 59. wersją przeglądarki Chrome na Androida. I choć jest ona już gotowa, to trafi do Sklepu Play dopiero w przyszłym tygodniu. Głównymi udoskonaleniami mają być szybsze wczytywanie stron oraz mniejsze zużycie pamięci. Pojawi się też wsparcie dla animowanych plików PNG.

Oprócz tego, w 59. wydaniu przeglądarki Chrome poprawiono wydajność oraz stabilność. Jest to jednak standardowy tekst każdego producenta przy praktycznie każdej aktualizacji. Niestety, w praktyce zawsze i tak nie jest tak, jak powinno i zawsze znajdą się jakieś błędy. Ale wierzmy, że rzeczywiście będzie lepiej.

Najważniejsze jest jednak to, że strony mają wczytywać się szybciej, a aplikacja ma zużywać mniej pamięci – wszystko dzięki zaktualizowanemu silnikowi JavaScript. To bowiem kluczowe kwestie, jeżeli chodzi o komfort użytkowania – nikt przecież nie lubi czekać. Miejmy też nadzieję, że Chrome w wersji 59 (dokładny numer wydania to 59.0.3071.92) będzie jeszcze lepiej działać na urządzeniach z niższej półki, których specyfikacja jest bardzo „podstawowa” (słaby procesor i najczęściej 1GB RAM). Fakt, można sobie doinstalować inny program, ale większości użytkowników po prostu nie chce się tego robić.

Ale jak już jesteśmy w tym temacie, to zapytam: korzystacie z Chrome? A jeżeli nie, to z jaką, inną przeglądarkę używacie? I dlaczego?

Źródło: Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona