Chiński rząd nie będzie korzystać z Windowsa 8 | Tabletowo.pl

Chiński rząd nie będzie korzystać z Windowsa 8

Dołącz do dyskusji 0

Windows_8_Market_Share

Windows 8 już od samego początku wywołał wiele kontrowersji. Wielu zakochało się w kafelkach, ale chyba jeszcze więcej użytkowników stwierdziło, że jest to nietrafiony pomysł. Czy tego chcemy czy nie Microsoft idzie w kafelki, jednak chiński rząd stwierdził, że mu ta droga nie odpowiada i zakazał używania urządzeń z Windows 8 we wszelkich instytucjach rządowych. 

Oficjalny powody podane do wiadomości publicznej są takie, że chcą oni promować energooszczędne rozwiązania i dbają o bezpieczeństwo rządowych komputerów. Jednak według wielu prawdziwym powodem jest zakończenie wsparcia dla Windowsa XP, który według badań Canalys jest nadal na 50% komputerów stacjonarnych w całych Chinach. Chiński rząd starał się o bezpłatne wsparcie dla tego systemu w Chinach, ale Microsoft odmówił i powiedział, że będą oni mieli takie same warunki jak reszta świata.

Microsoft odpowiedział, że w takim razie będzie dalej oferować instytucjom rządowym Windowsa 7 oraz będzie pracować nad wprowadzeniem Windowsa 8. Gigant musi się spieszyć, ponieważ jedną z alternatyw jest darmowa wersja Linuxa i chiński rząd może zarządzić, żeby ona była używana w placówkach rządowych.

Źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona