Chińska firma chce zablokować sprzedaż iPadów na całym świecie - Tabletowo.pl

Chińska firma chce zablokować sprzedaż iPadów na całym świecie

Tabletowo.pl Chińska firma chce zablokować sprzedaż iPadów na całym świecie Apple

Proview International, firma będąca w posiadaniu praw do nazwy „iPad” w Chinach, postanowiła porwać się z motyką na słońce i wytoczyć ciężkie działa przeciwko Apple. Po wygraniu procesu o znak firmowy, Proview International złożył wniosek do rządu chińskiego o wycofanie ze sprzedaży tabletów Apple iPad. W odpowiedzi na zażalenie, ze sklepów w Shijiazhuang, stolicy jednej z prowincji w północnych Chinach, zabrano 45 urządzeń.

Ta liczba wydaje się niewielka przy milionach egzemplarzy tabletów sprzedawanych na świecie, ale okazała się zaledwie przedsmakiem tego, co chce osiągnąć Proview International. Jak donosi serwis informacyjny Bloomberg, firma zwróciła się do rządu chińskiego z prośbą o zablokowanie importu i eksportu iPadów na całej kuli ziemskiej. Roger Xie, prawnik reprezentujący Proview International, w następujący sposób skomentował zaistniałą sytuację:

Zwróciliśmy się do władz z prośbą o zatrzymanie importu i eksportu do Chin wszystkich produktów, które naruszają prawo towarowe. Apple chce zyskać na czasie i kontynuować proces o iPada w Chinach.

Co na to Apple? Osiadła w Pekinie rzeczniczka prasowa firmy z Cupertino, Carolyn Wu, twierdzi, że wina leży po stronie Proview International:

Proview nie chce uhonorować umowy zawartej pomiędzy nimi a Apple, nasza sprawa wciąż obowiązuje na terenie Chin.

Jeżeli Proview International uda się zablokować import i eksport tabletów iPad w Chinach, będzie to oznaczało gigantyczne straty finansowe dla Apple. Założone przez giganta z Cupertino fabryki Foxconn należą do jednych z największych i są głównym motorem produkcyjnym wszystkich urządzeń z logo nadgryzionego jabłka.

via Boy Genius Report

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona