Chińczycy górą – to oni robią najszybsze smartfony

Chińskie nie znaczy już gorsze. Nie bez powodu przecież wszystkie TOP 5 największych producentów na świecie okupują w większości marki rodem z Państwa Środka. Teraz pokazały, że nie zawsze muszą być za największymi i z powodzeniem mogą okupować pierwsze miejsca na podium.

AnTuTu zaprezentowało właśnie ranking 10 najszybszych smartfonów na świecie. Jak się okazuje, ponad połowę lokat zajmują chińskie marki. Co więcej, przywłaszczyły sobie one nawet ścisłe podium, pozostawiając takich gigantów, jak Samsung i Apple daleko w tyle.

Walka o pierwsze miejsce była bardzo zaciekła, ale ostatecznie wygrał Vivo Xplay 5 z wynikiem 138706 punktów. Zaraz za nim, z różnicą zaledwie 680 punktów, znalazł się LeEco Le Max 2 (138026). TOP 3 zamyka ZUK Z2 Pro z 136853 punktami. Co ciekawe, Xiaomi Mi 5 zabrakło tylko 80 punktów, aby zająć 3. lokatę.

To, co łączy wszystkie smartfony w pierwszej trójki, to combo w postaci czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530 i 6 GB RAM. Ale – co najciekawsze – jak widać, większa ilość pamięci operacyjnej wcale nie sprawi, że dane urządzenie wygra bezapelacyjnie z nieco ubożej wyposażonymi konkurentami (patrz: Xiaomi Mi 5, któremu zabrakło zaledwie 80 punktów, aby zająć 3. lokatę).

Dopiero na piątym miejscu znalazł się Samsung Galaxy S7 Edge. Szóste i siódme zajmują smartfony Apple (odpowiednio: iPhone 6S i iPhone SE), zaś ósme LG G5. Kolejne dwie pozycje to znów triumf Chińczyków – dziewiąta lokata przypadła Meizu Pro 6 z MediaTekiem Helio X25 i 4 GB RAM, natomiast ostatnia, dziesiąta, Honorowi V8 z Kirinem 950 i 4 GB RAM.

Źródło: AnTuTu