Chile T7-3G – chiński tablet z Androidem 2.1

Chile T7-3G

Reklama

Chiński producent elektroniki użytkowej, firma Chile, wprowadziła na tamtejszy rynek swój własny tablet internetowy. Chile T7-3G, bo o nim mowa, może być dla nas jedynie ciekawostką, gdyż raczej nie możemy się go spodziewać na półkach sklepowych w rodzimym kraju.

Specyfikacja Chile T7-3G to przede wszystkim dotykowy ekran o przekątnej 7-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor ARM11 o zegarze 720MHz z 256MB RAM i 2GB pamięci wewnętrznej.

Mała pojemność tabletu nie jest jednak jego wadą. Dzięki slotowi kart pamięci można ją rozszerzyć do 32GB. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w WiFi, 3G oraz baterię o pojemności 4500 mAh. Maksymalny czas pracy baterii nie został podany.

Tablet kontrolowany jest przez system operacyjny Google Android w wersji 2.1. Wszystkich zwolenników platformy może zadowolić fakt, iż urządzenie może się pochwalić dostępem do sklepu z aplikacjami – Android Market.

Cena Chile T7-3G nie została podana. W sprzedaży tablet powinien się pojawić już wkrótce. Niestety (albo i stety…), sprzęt nie trafi na półki sklepowe w naszym kraju.

Źródło