Chcieliście rysików w tabletach z Windowsem? Toshiba odpowiada tabletem Encore 2 Write | Tabletowo.pl

Chcieliście rysików w tabletach z Windowsem? Toshiba odpowiada tabletem Encore 2 Write

Dołącz do dyskusji 0

Dopiero co zakończyły się targi IFA 2014 w Berlinie, na których Toshiba przedstawiła swoje tabletowe nowości, a już dziś pojawiła się kolejna. Tym razem jest to nieco odświeżona wersja zaprezentowanego w maju modelu, Encore 2. Japoński koncern postanowił nieco zmodyfikować komponenty modelu i dodać cyfrowy rysik.

Informacja pochodzi nietypowo od Intela, nie od Toshiby, i jest niepełna, niemniej daje nam obraz tego, jak mogą wyglądać nadchodzące urządzenia tego producenta.

A wiemy na pewno, że – dokładnie tak samo, jak to miało miejsce w przypadku Encore 2 – rysikowy odpowiednik będzie dostępny w dwóch wersjach wielkościowych – z ekranem o przekątnej 8″ i 10,1″. Prawdopodobna rozdzielczość obu, niestety, to 1280 x 800 pikseli.

Jeśli chodzi o system operacyjny – mamy tu Windows 8.1, natomiast jednostką centralną jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735. Na ich pokładzie ma się znaleźć aparat 8 Mpix i kamerka 1,2 Mpix do rozmów wideo i autoportretów.

Najważniejszy jest tu jednak rysik, na którego temat również nie mamy zbyt wielu informacji. Dzięki niemu będziemy mogli na pewno tworzyć notatki, pisać wiadomości, rysować po ekranie, jak również, dzięki TruCapture, robić zdjęcia dokumentów i tablic, które później można edytować i wykorzystać w prezentacjach i wiadomościach. Najprawdopodobniej w grę nie wchodzi zaawansowana konwersja obiektów ze świata rzeczywistego na cyfrowe notatki, jak ma to miejsce w Samsungu Galaxy Note 4.

Niestety, nie wiemy jaką technologię będzie obsługiwał rysik Encore 2 Write (nie spodziewam się jednocześnie, by był to zwykły stylus pojemnościowy) oraz jakie będzie oferował zaawansowane możliwości wprowadzania treści do tabletu.

Póki co cena Toshiba Encore 2 Write nie została ujawniona – podobnie jak jego dostępność na rynku.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona