Chcielibyście wiedzieć, z jakich smartfonów – kupionych za pieniądze podatnika – korzystają prezydenci i burmistrzowie w Waszych miastach? | Tabletowo.pl

Chcielibyście wiedzieć, z jakich smartfonów – kupionych za pieniądze podatnika – korzystają prezydenci i burmistrzowie w Waszych miastach?

Dołącz do dyskusji 0

O samorządach w Polsce można mówić wiele. Umówmy się jednak, że wiele osób po prostu nie wie, jak działa gmina, skąd czerpie ona swoje dochody i na jakie rzeczy wydaje środki, które przecież w pewnej części są ściągane od większości z Was. A wiecie, że budżet gminy, to nie tylko żmudne remontowanie chodników, nudne festyny czy walka o pozyskanie funduszy z Unii Europejskiej?

Można powiedzieć, że jesteśmy nieco w rozdarciu. Z jednej strony, temat jest ciekawy, z drugiej zaś, nie mamy pojęcia, czy tego typu tematyka przypadnie Wam do gustu. A w Tabletowo chodzi nam o to, aby dostarczać Wam zawsze najlepszych tekstów, które będą trafiać w Wasze gusta i zapotrzebowania. Nie wiemy natomiast, czy interesowałaby Was zbiorcza analiza tego, z jakich smartfonów korzystają włodarze Waszych miast, wraz z rozbiciem na powiaty i województwa. Zresztą, już wyjaśniam.

Władze gminy mogą rozpisać przetarg na zakup oferty telefonii komórkowej. Wraz z tego typu procedurą rusza wielka machina, która ma na celu wyłonienie oferty, która w oparciu o odpowiednie kryteria ustalone w procedurze ma wyłonić zarówno operatora, jak i – całkiem często – smartfony, z których będą korzystać wybrane osoby sprawujące na tyle ważne stanowiska, aby w opinii burmistrza/prezydenta zasłużyć na tego typu wyróżnienie.

Żeby była jasność, nie ma nic złego w tym, że ktoś z władz miasta otrzymuje służbowy numer telefonu. To tak samo naturalne i zasadne, jak prywatne abonamenty, które często fundują swoim pracownikom prywatne firmy. Nas interesuje jednak to, ile danych telefonów gmina zadeklarowała w ofercie abonamentowej i jakie są to telefony. Ciekawą kwestią jest to, czy włodarze zadowolili się zwykłymi urządzeniami ze średniej półki czy też może zapragnęli najnowszych flagowców od Apple, Samsunga czy innych firm z A-Brandu. A jeśli postawili na te najdroższe urządzenia, to dlaczego? 

W tym momencie oddajemy Wam głos i zachęcamy Was do głosowania w poniższej sondzie. Dopowiem przy okazji, że materiały zamierzamy zbierać we wszystkich województwach w kraju, skupiając się na wybranej, wcześniej ustalonej liczbie gmin na prawach powiatu ziemskiego bądź grodzkiego. Oznacza to po prostu tyle, że chcemy, aby próba badawcza była jak najszersza. Gdybyście byli zainteresowani tego typu tekstem, to za jakiś czas, gdy już będziemy dysponować danymi, opublikujemy zbiorczą listę, wraz z infografiką, żebyście mogli porównać, jak Wasze miasto wypada na tle sąsiednich ośrodków powiatowych.

Chcielibyście zobaczyć tego typu analizę? A może to zbyt nudny temat? Sonda już czeka ;)

*grafika główna pochodzi z serwisu Pixabay

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona