Chameleon Launcher v1.0 dostępny w Google Play!

chameleon launcher

Pamiętacie projekt Chameleon? Swego czasu, jeszcze długo przed swoją premierą, narobił w sieci sporo namieszania. Zadebiutował na Kickstarter, tam jego pomysłodawcy zebrali fundusze na rozwój i właśnie dziś możemy się cieszyć z jego pojawienia się wśród aplikacji na Androida. Chameleon Launcher v1.0 jest już dostępny w Google Play w cenie 10,26 dolarów.

Swego czasu Jarek napisał, że Chameleon to „wyjątkowy projekt ekranu głównego dla tabletu z systemem Android”. Trudno się nie zgodzić z tymi słowami. Chameleon Launcher v1.0 umożliwia zmianę standardowych ekranów dostępnych w mobilnym systemie internetowego giganta Google i dostosowanie ich według własnego gustu. Można z nimi zrobić praktycznie wszystko. Pozwala dostosować ekrany domowe do własnych potrzeb – każdy może posiadać inne tło, inne ikonki-skróty do aplikacji, inne widżety w różnych wymiarach, ustawionych według własnego zapotrzebowania, itp.

Żeby tego było mało, kameleona można zaprogramować tak, by na podstawie GPS, konkretnej sieci WiFi lub o podanej godzinie zmienił ekran główny z jednego na drugi. I tak, np. ma rozpoznawać czy w danym momencie jesteśmy w domu, czy też w pracy, by na tej podstawie przearanżować swój „wystrój”.

Jak zaznaczają twórcy aplikacji, Chameleon wciąż nie jest doskonały i wymaga dopracowania. W wersji v1.0 pojawiają się problemy z widżetami Gmail, Google+ oraz kalendarzem, ale wkrótce mają zostać usunięte.

Launcher jest dostępny na tablety pracujące pod kontrolą Androida 3.2 (Honeybomb) i nowszych wersji, do 4.1 Jelly Bean włącznie. Poniżej możecie zobaczyć krótką prezentację możliwości Chameleon Launcher for Tablets v1.0 na wideo oraz kilka screenów.

Chameleon Launcher for Tablets v1.0

Chameleon Launcher for Tablets v1.0

Chameleon Launcher for Tablets v1.0

Chameleon Launcher for Tablets v1.0

Chameleon Launcher for Tablets v1.0

źródło