Chameleon: idealny ekran główny dla tabletu z Androidem? (wideo) | Tabletowo.pl

Chameleon: idealny ekran główny dla tabletu z Androidem? (wideo)

Dołącz do dyskusji 0

System Android słynie ze swojej elastyczności. Użytkownik może go w łatwy sposób dostosować do własnych potrzeb i uprzyjemnić korzystanie z urządzenia za pomocą widgetów ekranu głównego, skrótów do aplikacji, kontaktów, zakładek, a nawet list odtwarzania i statycznych lub animowanych teł. Podczas gdy pulpit Androida w wersji 2.3 Gingerbread na tablecie internetowym był po prostu nudny, tak w wersji 3.0 Honeycomb i wyższej nabrał zdecydowanych rumieńców. Interfejs Androida 4.0 Ice Cream Sandwich jest nowoczesny, intuicyjny i miły dla oka. Niemniej jednak, nie jest idealny. Na tablecie, jest niczym więcej jak powiększoną wersją tego, z czego na co dzień korzystamy na smartfonach… Chameleon może to zmienić.

Chameleon, po polsku kameleon, to wyjątkowy projekt ekranu głównego dla tabletu z systemem Android. Został on zaprezentowany na Kickstarter, wirtualnej platformie fundującej kreatywne i wyróżniające się projekty. Do połowy przyszłego miesiąca twórcy Chameleona chcą zebrać $50 000; obecnie mają niewiele ponad $14 000. Warto ich wspomóc, ponieważ stworzony przez nich ekran główny jest doskonały.

Chameleon nie bez kozery odziedziczył nazwę po zwierzęciu potrafiącym przystosować barwę skóry do warunków otoczenia. Aplikacja zastępuje tradycyjną szufladkę z aplikacjami i ekran pełen oklepanych ikonek zestawem interaktywnych widgetów, które prezentują wyłącznie najcenniejsze dla użytkownika informacje. Co ciekawe, pomiędzy kompozycjami ekranu można przełączać się nie tylko ręcznie, ale także o określonej godzinie lub w miejscu o konkretnych współrzędnych GPS. Pełna automatyka, jak widzicie.

Nie przedłużając, zapraszam do obejrzenia wideo promującego projekt Chameleon. Szczerze mówiąc, byłym bardziej niż szczęśliwy mogąc zobaczyć to cudo będące częścią natywnego interfejsu systemu Android 5.0 Jelly Bean.

via DailyMobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona