CEO Lenovo uważa, że tablety to rynek niszowy - Tabletowo.pl

CEO Lenovo uważa, że tablety to rynek niszowy

Tabletowo.pl CEO Lenovo uważa, że tablety to rynek niszowy Nowości

W przeprowadzonym podczas targów CES 2012 wywiadzie dla serwisu Businesweek, CEO firmy Lenovo, Yang Yuanqing, wypowiedział się na temat Apple, iPada i rynku tabletów internetowych. Określił on Giganta z Cupertino jako „lidera” oraz dodał, nawiązując do sytuacji tabletów z Androidem, że „wciąż musimy się uczyć, wciąż pozostaje coś, co wymaga poprawy”. Jego stosunek do Apple wydaje się być nieco nienaturalny, bowiem Yang Yuanqing uważa Nadgryzione Jabłko za mentora, nie konkurenta.

Niemałym zaskoczeniem okazała się opinia CEO Lenovo na temat tabletów internetowych. Yang Yuanqing twierdzi, że urządzenia te należą do niszowego segmentu rynku, a komputerom przypadła ważna rola zmieniania się i przystosowania do potrzeb użytkowników.

Musicie przyznać, że powyższe słowa brzmią dziwnie pochodząc z ust prezesa firmy, której tablety zaprezentowane podczas targów CES 2012 w Las Vegas należą do jednych z najciekawszych. W takiej sytuacji należy sobie postawić pytanie, jak Yang Yuanqing definiuje pojęcie „tablet„.

Czy jest nim hybrydowe, szczycące się nowoczesną specyfikacją urządzenie z Windows 8, czy też Apple iPad?

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona