CEO HP: Pierwszy tablet z Windows 8 jeszcze w tym roku - Tabletowo.pl
Ważne

CEO HP: Pierwszy tablet z Windows 8 jeszcze w tym roku

Tabletowo.pl CEO HP: Pierwszy tablet z Windows 8 jeszcze w tym roku Nowości

Kiedy w ubiegłym roku Leo Apotheker odszedł z firmy, Meg Whitman zastąpiła go na stanowisku CEO. Od tamtego czasu systematycznie uchyla rąbka tajemnicy o planach Hewlett-Packard na kolejne lata. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że istnieje duża szansa na „wskrzeszenie” HP TouchPada w 2013, a pierwszy tablet HP z systemem Windows 8 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku.

Taką informacją Meg Whitman podzieliła się podczas wczorajszej konferencji Wall Street Journal wspominając, że mózgiem urządzenia będzie procesor Intel. Z powodu zamieszania przy premierze Windows 8 na ARM, HP zdecydował się na wykorzystanie architektury intelowskiej.

Na pytanie, czy nadchodzący tablet HP będzie konkurował z iPadem, Whitman odpowiedziała przecząco. Według niej, urządzenia te reprezentują dwa odmienne segmenty rynku: podczas gdy iPad jest dobry do rozrywki w domu i mniej wymagających zadań, tablet HP odnajdzie zastosowanie w biznesie i docenią go bardziej wymagający użytkownicy (jak wynika ze statystyk, wielu biznesmenów woli iPada od produktów konkurencji).

Podczas konferencji Meg Whitman zdradziła również, że Hewlett-Packard szuka nowego prezesa, tym razem wśród pracowników firmy. Kto nim zostanie? Przekonamy się niebawem.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona