CEO BlackBerry zapewnia, że marka nie zniknie z rynku smartfonów | Tabletowo.pl

CEO BlackBerry zapewnia, że marka nie zniknie z rynku smartfonów

Dołącz do dyskusji 0

BlackBerry, niegdysiejszy potentat na rynku urządzeń mobilnych, dziś zmaga się z poważnymi problemami, aby w ogóle na nim przetrwać. Sam CEO nawet przyznał, że jeśli nie uda im się ich przezwyciężyć, wycofają się z tego segmentu i skupią na produkcji oprogramowania. Dość szybko jednak zmienił zdanie, bowiem teraz zapewnił, że nigdzie się nie wybierają.

W wywiadzie dla CNBC John Chen potwierdził, że na rynku pojawią się kolejne dwa ich smartfony. Mają one zadebiutować do końca 2017 roku fiskalnego. To bardzo rozległy przedział czasowy, ponieważ zakończy się on 28 lutego 2017 roku. CEO nie sprecyzował jednak, kiedy konkretniej możemy spodziewać się ich debiutu. Kolejne dziesięć miesięcy upłynie nam więc (między innymi) na wyczekiwaniu ich premiery.

Co dużo ciekawsze, John Chen pochwalił się przy okazji, że dział mobilny jest bliski temu, aby znów zaczął przynosić zyski. CEO jest niemal pewny, że BlackBerry pozostanie na rynku smartfonów, a co więcej – będzie nawet na nich (znowu) zarabiać:

I think the key is could I get the business to make money, and I’m very close. I truly believe we’re going to be in the phone business, and a profitable one.

John Chen po raz kolejny również potwierdził, że jeden z nowych smartfonów otrzyma zarówno fizyczną klawiaturę QWERTY, jak i dotykowy wyświetlacz, natomiast drugi tylko to ostatnie. Ich ceny mają wahać się między 300, a 400 dolarami i „celować” w segment mid-range’y. Co ciekawe, niedawno myśleliśmy nawet, że poznaliśmy ich wygląd, ale później okazało się, że był to klasyczny fake.

Źródło: CNBC przez Android Headlines

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona