Współczujemy konkurencji Xiaomi. Ceny Redmi Note 5 w Polsce to złoto

Xiaomi podało oficjalne ceny Xiaomi Redmi Note 5 w polskiej dystrybucji. Potwierdziły się przecieki sprzed kilku dni – jest dokładnie tak, jak się spodziewaliśmy, czyli naprawdę dobrze.

Xiaomi Redmi Note 5 pojawi się na polskim rynku w dwóch wersjach: z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej oraz z 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Ceny, które po raz pierwszy wypłynęły w postaci przecieku kilka dni temu, potwierdziły się. Będzie to więc:

  • 899 złotych za wersję 3 GB/32 GB,
  • 1049 złotych za wersję 4 GB/64 GB.

Będzie można wybierać spośród kilku kolorów obudowy: niebieskiej, złotej i czarnej. Sprzedaż tego modelu rozpocznie się 21 maja, za pośrednictwem autoryzowanych punktów Mi Store, oraz na stronach sklepów x-kom oraz mi-home.pl. Smartfon znajdziemy też w strefie Xiaomi na Allegro oraz w innych sklepach.

To dobre wieści, bo oznacza to, że sugerowana cena detaliczna nie uległa zwiększeniu. Szczególnym zainteresowaniem może cieszyć się tańsza opcja, która w tej cenie oferuje całkiem dużo: procesor Snapdragon 636, duży ekran o przekątnej 5,99 cala z Full HD, solidną baterię 4000 mAh oraz podwójny aparat główny 12 Mpix + 5 Mpix. W tym wypadku może się okazać, że sprowadzanie smartfona z Chin, nie będzie mieć większego sensu, bo krajowa cena będzie naprawdę sensowna.

Zresztą, o tym, co sobą ten model reprezentuje, będziecie mogli przeczytać w naszej recenzji. Kasia już go testuje! Proszę, oto dowód:

 

źródło: Kasia Pura
na zdjęciu głównym: bliźniaczy model Xiaomi Redmi Note 5 Pro