Pojawiła się częściowa specyfikacja Xperii XZ2 oraz XZ2 Compact. Smartfony Sony zawalczą ceną 18

Pojawiła się częściowa specyfikacja Xperii XZ2 oraz XZ2 Compact. Smartfony Sony zawalczą ceną

Choć oczywiste jest, że wzrok branży skierowany jest w kierunku Samsunga i najnowszego flagowca firmy, jesteśmy zainteresowani również tym, jak na targach MWC 2018 zachowa się konkurencja. Sony na przykład może wyskoczyć z pewną zmianą wzornictwa smartfonów oraz… rozsądnymi cenami. 

Sony przywiezie na targi Mobile World Congress w Barcelonie przynajmniej dwa smartfony. Będą to Xperie XZ2 oraz XZ2 Compact. Pierwsza z nich, będzie mogła pochwalić się dużym, 5,7-calowym wyświetlaczem przykrytym szkłem Corning Gorilla Glass 5 i współczynnikiem proporcji 18:9. Taki układ ekranu będzie nowością dla Sony. Zgodnie z oczekiwaniami, smartfon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 845, 4 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Interesuje nas też mniejszy model. Xperia XZ2 Compact ma dostać podobne podzespoły, ale będzie wyposażona w ekran 5 cali, pracujący w rozdzielczości Full HD+. Czytnik linii papilarnych zostanie przerzucony na plecki urządzenia. Specjalny przycisk spustu migawki aparatu ma pozostać, co jest już pewnym znakiem rozpoznawczym Sony.

Poza rozmiarami i – co raczej oczywiste – pojemnością baterii, dwa nowe smartfony nie powinny się zbytnio różnić. Nawet możliwości muzyczne będą zbliżone: możliwe, że w żadnym z nich nie znajdziemy złącza słuchawkowego.

Pojawiła się częściowa specyfikacja Xperii XZ2 oraz XZ2 Compact. Smartfony Sony zawalczą ceną 19
Po lewej: Sony Xperia Z5 Compact, Po prawej: Sony Xperia XZ2 Compact

Teraz przechodzimy do cen. Jeśli potwierdzą się one w dniu konferencji Sony (w poniedziałek, 26 lutego), to może być naprawdę ciekawie. Xperia XZ2 ma kosztować 987 dolarów, zaś mniejsza XZ2 Compact – 740 dolarów. Biorąc pod uwagę, że tegoroczne flagowe Samsungi będą najpewniej droższe niż w zeszłym roku, czeka nas walka nie tylko na polu aparatów mobilnych, ale także cenowa, z szalą wagi przeważająca się na stronę Sony.

Przedsprzedaż Xperii ma rozpocząć się 6 marca, ale na półki sklepowe trafią zapewne znacznie później.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/02/sony-xperia-xz2-compact-na-zdjeciu/

źródło: Swederoid.se przez PhoneArena (1), (2)