Samsung Salaxy S8

Cena Samsunga Galaxy S8 i S8+ wyciekła dzięki Vodafone

W chwili gdy czytacie tego newsa, od oficjalnego zaprezentowania nowych członków rodziny Galaxy dzieli nas już zaledwie kilka godzin. Oczywiście będziemy dla Was prowadzić relację live, należy spodziewać się też wysypu newsów, dzięki którym poznacie nowe urządzenia od Samsunga od A do Z, jednak zanim cały ten spektakl się zacznie, mam dla Was jeszcze jedną plotkę o Samsungu Galaxy S8 i S8+.

Czy jest coś, czego jeszcze w stu procentach nie wiemy o tych telefonach? Wątpię, chyba że Samsungowi udało się stworzyć naprawdę niezłą zasłonę dymną i zaskoczy nas mnogością funkcji, którym nie udało się przeniknąć do sieci. Na dobrą sprawę jedyną kwestią dyskusyjną pozostaje cena, jednak tutaj z odsieczą przychodzi sieć Vodafone, która niechcąco (?) ujawniła całkiem sporo informacji.

Informacja ujrzała światło dzienne dzięki naszym południowym sąsiadom z redakcji Samsung Magazine. Czesi odkryli, że ich lokalny Vodafone nie tylko wyjawił ceny, ale także i datę rozpoczęcia dystrybucji nowych flagowców od Samsunga. Za SGS8 przyjdzie zapłacić czeskim klientom 21,977 Koron, co daje mniej więcej 3450 złotych, a za wersję z plusem trzeba będzie wyłożyć na stół 24,977 Koron, czyli około 3925 PLN. Trzeba powiedzieć, że są to ceny bardzo zbliżone do tych, o których wspominaliśmy w niedzielę. W tej chwili nie udało mi się znaleźć oferty na S-ósemkę na stronie czeskiego Vodafone’a.

W ofercie Vodafone dla Czech smartfon ma zadebiutować 28 kwietnia, a przedsprzedaż potrwa do 19 kwietnia. Można zakładać, że w czasie przedsprzedaży firma z Korei Południowej dorzuci „coś extra”, jednak póki co jest to tylko i wyłącznie teoria. Taka wycena pozwala szacować, że polskie ceny nie będą zbyt mocno odbiegały od tych, które są dedykowane na rynek czeski.

Jeśli Samsung Galaxy S8 faktycznie będzie kosztował niecałe 3500 złotych, kupicie go?

Kolejnym przeciekiem jest potwierdzenie elementów specyfikacji smartfonu przez chińskie TENAA, gdzie znajdujemy informacje o dokładnych rozmiarach i pojemności baterii zarówno standardowej, jak i większej wersji nowych Galaxy S.

 

źródło: Samsung Magazine, PhoneRadar za Phonearena