Cena obrotowego Dell XPS 12 z Windows 8 zaczyna się od 1199 dolarów | Tabletowo.pl

Cena obrotowego Dell XPS 12 z Windows 8 zaczyna się od 1199 dolarów

Dołącz do dyskusji 0

Dell XPS 12 to najbardziej interesujące konstrukcyjnie urządzenie z systemem Windows 8. Jedynym, który może się z nim równać, jest Asus Taichi z dwoma ekranami dotykowymi. Dell XPS 12 został wyposażony w tradycyjną klawiaturę komputerową z gładzikiem i portami oraz osadzony w cienkiej ramce 12,5-calowy wyświetlacz, z którego można korzystać pod dowolnym kątem. Jeżeli interesuje Was ta koncepcja, ucieszycie się na wieść, że w oficjalnym sklepie producenta ruszyła przedsprzedaż XPS 12. W zależności od konfiguracji, jego cena waha się między 1199 a 1699 dolarów.

Za niespełna 1200 dolarów otrzymacie hybrydowego ultrabooka, na którego karcie specyfikacji znajdują się 12,5-calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości FHD 1080p, procesor Intel i5-3317U o maksymalnym taktowaniu zegara 2,6GHz, zintegrowany układ graficzny Intel HD 4000, 4GB RAM DDR3 1,6GHz, dysk SSD 128GB oraz 64-bitowy system operacyjny Windows 8 w języku angielskim. Pozostałe konfiguracje różnią się pojemnością dysku SSD oraz modelem mikroprocesora (najdroższy wariant oferuje dysk 256GB i układ Intel i7 o częstotliwości taktowania zegara 3GHz).

Przewidywana data rozpoczęcia wysyłki zamówionych w przedsprzedaży urządzeń to 30 października, czyli cztery dni po oficjalnej premierze systemu Windows 8.

Co sądzicie o XPS 12? Trudno go zaklasyfikować, ponieważ łączy w sobie cechy potężnego ultrabooka i „tabletu na uwięzi”. Jego cena jest wysoka, ale usprawiedliwiona bardzo dobrymi parametrami.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona