Cena Motoroli Xoom będzie wynosiła 800 dolarów?

Reklama

Czy tego chcemy, czy nie, obecnie Motorola Xoom jest na topie. Ale nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to jeden z najciekawszych tabletów, jaki wkrótce pojawi się na rynku. No właśnie. Do sklepowej premiery urządzenia zbliżamy się z każdym dniem, a w dalszym ciągu Motorola nie zdecydowała się na ujawnienie ceny modelu. Na szczęście pojawiły się kolejne przecieki na ten temat. Do sieci trafił cennik urządzeń mobilnych, przeznaczony do jednego z oddziałów sieci Verizon.

Jak widzicie poniżej, oprócz kilku smartfonów Motoroli i jednego HTC, znajdujemy tam tablet Xoom za… 799,99 dolarów (ok. 2400 złotych) – jest to minimalna cena reklamowa (MAP – Minimum Advertised Price). Czyżby faktycznie w Polsce Xoom miał kosztować ok. 3000 złotych? Wizja ta staje się coraz bardziej realna…

Ale tu należy przypomnieć chociażby Samsunga Galaxy Tab, którego cena w momencie polskiej premiery wynosiła 2999 złotych, by już teraz spaść o 600, a nawet 700 złotych. Miejmy nadzieję, że podobnie będzie w przypadku Motoroli Xoom.

Najważniejsze dane ze specyfikacji Motoroli Xoom to 10,1-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, nVidia Tegra 2 o zegarze 1GHz, aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi oraz wyjście HDMI. Całość pracuje w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb.

Rynkowa premiera Xoom ma mieć miejsce pod koniec pierwszego kwartału 2011 roku. Ciekawe czy w Polsce pojawi się w tym samym czasie, co w innych krajach Europejskich i w Stanach.

źródło