Znane twarze odpowiadają na pytania dotyczące ich życia – przez wyszukiwanie głosowe Google | Tabletowo.pl

Znane twarze odpowiadają na pytania dotyczące ich życia – przez wyszukiwanie głosowe Google

Dołącz do dyskusji 0

Od czasu do czasu wyszukujemy w sieci informacji o naszych ulubionych aktorach czy innych popularnych osobach – nie oszukujmy się, w końcu między innymi do tego służy internet. W Google wpadli na pomysł, jak takie poszukiwania mogłyby stać się bardziej zabawne i jednocześnie angażujące.

Otóż poproszono grupę celebrytów o to, by odpowiedzieli na pytania dotyczące ich życia, a zadane przez internautów. Odpowiedzi te, w formie wideo, pojawiają się teraz w wynikach wyszukiwania Google. Zatem od teraz za każdym razem, kiedy zapytamy Google, w ilu językach mówi Priyanka Chopra albo czy Will Ferell rzeczywiście potrafi grać na perkusji, to zamiast odpowiedzi podsuniętej przez Google Now lub po prostu zwykłego wyniku wyszukiwania, pojawi się okno z materiałem wideo, na którym interesujący nas celebryta wyjaśnia, jak jest naprawdę.

Wszystko działa oczywiście tylko w języku angielskim, więc zarówno pytanie należy sformułować w tym języku, jak też wysilić się nieco, by zrozumieć udzieloną w nim odpowiedź. Najczęściej jednak nie są to zbyt trudne zdania, i do zrozumienia ich wystarczy podstawowa znajomość angielskiego. Przy okazji można dowiedzieć się kilku szczegółów na temat mniej lub bardziej znanych osobistości.

Wśród osób zaproszonych do udziału w projekcie znalazły się Priyanka Chopra, Will Ferrell, Tracee Ellis Ross, Gina Rodriguez, Kenan Thompson, Allison Williams, Nick Jonas, Mark Wahlberg, James Franco, Seth MacFarlane, Jonathan Yeo i Dominique Ansel.

Nie zdziwiłbym się, jeśli niektóre z powyższych nazwisk niewiele Wam mówią. Prawdę powiedziawszy sam musiałem sprawdzić kilka z nich, ale nie w tym rzecz. Google najwyraźniej chce nieco uatrakcyjnić przeszukiwanie zawartości internetu, tak by wyniki nie przypominały tylko niekończącej się listy z zaznaczonymi rzędami zdań i niebieskimi linkami do stron z kolejnymi partiami tekstu do przeczytania. Urozmaicając je o filmy, wyszukiwarka Google sprawia wrażenie umożliwiającej nawiązanie kontaktu z ludźmi, o których chcemy się czegoś dowiedzieć – nawet jeśli ma to formę wrzucenia do wyników odnośnika z materiałem nagranym znacznie wcześniej.

Google zamierza stopniowo dodawać więcej filmów z gwiazdami odpowiadającymi na pytania. Zapewne wieki miną, zanim ta opcja pojawi się w Polsce, jako funkcja wspierająca nasz rodzimy język, ale do tego czasu zawsze możemy zapytać Marka Wahlberga, czy jest leworęczny. Czekam, aż pojawi się jakieś pytanie dotyczące wybuchów na planie Transformersów Michaela Bay’a ;)

źródło: Google przez fonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona