CeBIT 2013: Fujitsu pokazuje prototyp tabletu z systemem PalmSecure | Tabletowo.pl

CeBIT 2013: Fujitsu pokazuje prototyp tabletu z systemem PalmSecure

Dołącz do dyskusji 0

Firma Fujitsu już na targach MWC 2013 pokazała wiele ciekawych urządzeń, wśród nich Stylistic M702 i Arrows Tab Q592/F. Teraz przeniosła się do Hannoveru na targi CeBIT 2013, gdzie zaprezentowała prototyp zupełnie nowego tabletu. Model ten wyróżnia się poprzez swój innowacyjny system uwierzytelniania użytkownika, który zapowiedziany został już jakiś czas temu.

Urządzenie ma 10-calowy ekran, jednak jego obudowa jest większa od standardowych tabletów z taką przekątną. Wszystko za sprawą czytnika, który jak widzicie na zdjęciu, znajduje się w prawej części obudowy tabletu. Fujitsu dalej rozwija tę technologię i obiecuje czujnik na tyle mały, że będzie on umiejscowiony w górnej części panelu i będzie zajmował o wiele mniej miejsca od tego w prototypie. Sposób funkcjonowania nie opiera się na położeniu dłoni na czujniku, tylko na unoszeniu jej nad nim. Użytkownik będzie zobowiązany do kilkukrotnego odtworzenia ruchów dłoni, w celu identyfikacji.

Co do ceny produktu – jeszcze niewiele wiemy. Za to firma Fujitsu obiecuje, że finalny produkt najpierw pojawi się w Japonii, a zaraz potem w Europie. Prawdopodobnie jeszcze w czerwcu tego roku.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona