Reklama

Trwały sprzęt z kamerą termowizyjną. Tak, mówimy o smartfonie – oto CAT S62 Pro

CAT to marka, która na Tabletowo pojawia głównie przy okazji premier lub recenzji wzmacnianych smartfonów, przeznaczonych dla osób działających w wymagającym terenie. Najnowszym modelem mobilnego urządzenia tej firmy jest CAT S62 Pro.

Reklama

CAT S62 Pro to kieszonkowy ekspert od termowizji

CAT S62 Pro jest trzecim urządzeniem Bullitt Group, które wyposażono w kamerę termowizyjną. w najnowszym modelu ma ona rozdzielczość 1440 x 1080 pikseli. Choć wydawałoby się, że w smartfonie to niezbyt przydatny gadżet, specjaliści z kilku wąskich dziedzin doskonale wiedzą, jak z niego korzystać.

W najnowszym modelu postarano się o jeszcze lepsze działanie modułu kamery termowizyjnej FLIR Lepton 3.5. Czterokrotny wzrost liczby pikseli w porównaniu z poprzednim modelem zwiastuje powstawanie materiałów wyższej jakości. Zakres mierzalnej temperatury mieści się w widełkach między -20ºC do 400ºC, a obraz może być odbierany nawet z 30 metrów.

Dodatkowo, obrazowanie termiczne zyskało na zastosowaniu kilku przydatnych technologii. Użytkownicy będą mogli skorzystać z przetwarzania obrazu VividIR od FLIR Systems. Umożliwia ono mieszanie światła widzialnego i tego uzyskiwanego z kamery termowizyjnej. Dzięki temu obszary cieplne będą mogły być wizualnie nakładane na obraz z podwójnego aparatu od Sony. W ten sposób korzystający z tego trybu będzie lepiej orientował się, na co tak naprawdę skierowane są sensory.

Działanie kamer zarządzane jest przez specjalną aplikację MyFLIR Pro, dzięki czemu funkcje termowizyjne można opanować bez przekopywania się przez dziesiątki dodatkowych opcji w standardowej aplikacji aparatu.

Nowy CAT jest twardym zawodnikiem

Oczywiście oprócz możliwości powiązanych z czujnikami temperatury, CAT S62 Pro oferuje to, co zwykłe smartfony typu rugged.

Ekran urządzenia ma 5,7 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD+. Można go obsługiwać w rękawiczkach czy przy pomocy mokrych dłoni. Chroni go szkło Corning Gorilla Glass 6, a cała obudowa odporna jest na działanie wody i pyłu (zgodnie ze standardem IP68) oraz na upadki z wysokości 1,8 m na twarde podłoże dzięki militarnemu standardowi MIL SPEC 810H. Plecki smartfona są częściowo pokryte nieślizgającym się, gumowanym materiałem TPU.

CAT S62 Pro

W środku działa procesor Qualcomm Snapdragon 660 (2.0 GHz), wspierany przez 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Oprócz kamery termowizyjnej, CAT S62 Pro dysponuje podwójnym aparatem głównym 12 Mpix oraz kamerą przednią z matrycą 8 Mpix.

Z modułów standardowych można wymienić łączność LTE Cat. 13, hybrydowy Dual SIM Wi-Fi, Bluetooth 5.0 i NFC. Całość zasila bateria o pojemności 4000 mAh, a zainstalowanym systemem jest Android 10.

Cenę CAT S62 Pro określono na 649 euro. Smartfon będzie dostępny na stronie producenta oraz na wybranych rynkach. Spodziewamy się go także w Polsce.