Casters of Kalderon - ruszyła otwarta beta - Tabletowo.pl

Casters of Kalderon – ruszyła otwarta beta

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Casters of Kalderon - ruszyła otwarta beta Aplikacje Nowości

Pamiętacie jeszcze czasy, w których na wirtualnych półkach sklepów z aplikacjami można było znaleźć jedynie zręcznościówki i proste gry logiczne? Na szczęście sytuacja ta uległa w ciągu ostatnich kilku lat dość zauważalnej poprawie, a posiadacze urządzeń mobilnych doczekali się całkiem sporego wyboru naprawdę poważnych tytułów, czego doskonałym przykładem jest chociażby najnowsza propozycja fińskiego studia Helmeni.

Gra Casters of Kalderon, będąca przedstawicielką coraz popularniejszego gatunku MMORTS, mogłaby bowiem bez żadnych obaw stanąć w szranki z podobnymi tytułami znanymi z komputerów osobistych. Gracz wciela się w niej w jednego z wielu magów, których zadaniem jest odbudowanie tytułowej krainy, która ucierpiała dość mocno w wyniku magicznych wojen. Zaczynamy z jedna niewielką osadą i ambicjami by już niedługo zamienić ją w duże, dobrze prosperujące miasto. Oprócz całkiem przyzwoitej (chociaż nie powalającej) grafiki znajdziemy tu również zaskakująco rozbudowaną mechanikę gry, w której równie mocny nacisk położono na wątki strategiczne (walka i rozbudowa miasta), jak i dyplomatyczne (możliwość tworzenia koalicji składających się maksymalnie z 20 graczy) oraz ekonomiczne (handel z innymi graczami, realistyczna ekonomia).

Casters of Kalderon wkroczyło właśnie w fazę otwartych testów beta, co znaczy, że gracze z wybranych państw mogą ją pobrać za darmo, za pośrednictwem Google Play. W naszym kraju nie jest to jeszcze niestety możliwe, ale producent zapewnia, że już niedługo gra zostanie udostępniona również dla pozostałych regionów.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona