Cargo-Bot to gra na iPada stworzona na... iPadzie (wideo) 18

Cargo-Bot to gra na iPada stworzona na… iPadzie (wideo)

Cargo-Bot to gra na iPada stworzona na... iPadzie (wideo) 20

W AppStore można znaleźć dziesiątki bardzo dobrych gier logicznych. Niektóre z nich mają świetny silnik fizyki i realizm, a inne doskonałą grafikę cieszącą oko. Na ich tle wyróżnia się Cargo-Bot: prosta, darmowa produkcja. Co jest w niej wyjątkowego? Otóż jest to gra na iPada stworzona na… iPadzie.

Za pomysłem i wykonaniem stoi studio Two Lives Left będące również autorem aplikacji programistycznej Codea, której użyto do napisania Cargo-Bot. Gra opiera się na manewrowaniu pudełkami i okraszona jest grafiką przystosowaną do ekranu Retina nowego iPada oraz muzyką skomponowaną przez Freda Bogga. Nic tylko pobierać!

Stworzenie gry na iPada na iPadzie jest niebywałym osiągnięciem, którego gwiazdą jest nie ostateczny produkt, a narzędzie, z którego skorzystano: Codea. Aplikacja umożliwia programowanie i testowanie bezpośrednio na ekranie tabletu. Wraz z pojawieniem się gry Cargo-Bot w AppStore, studio Two Lives Left wydało biblioteki programu Codea (Codea Runtime Library) i udostępniło je na licencji Apache License Version 2.0. Zarejestrowani programiści będą mogli eksportować napisane przez siebie produkcje do CRL, a następnie skompilować jako samodzielne aplikacje (w ten sposób powstał Cargo-Bot).

Więcej informacji o Codei znajdziecie tutaj, natomiast darmową grę na iPada Cargo-Bot znajdziecie pod tym linkiem.

via Engadget