CamRanger: kontroluj aparat za pomocą iPada - Tabletowo.pl

CamRanger: kontroluj aparat za pomocą iPada

Tabletowo.pl CamRanger: kontroluj aparat za pomocą iPada Akcesoria Apple

CamRanger to niewielkie urządzenie pozwalające na bezprzewodową kontrolę aparatu za pomocą tabletów firmy Apple. Współpracuje ono z wybranymi modelami z katalogów firm Canon i Nikon i umożliwia nam robienie zdjęć nawet, jeśli znajdujemy się aż 45 metrów od naszego aparatu.

Urządzenie to tworzy własną sieć WiFi za pomocą której łączy się z naszym tabletem, więc można go używać nawet, jeśli znajdujemy się dość daleko od cywilizacji. Po nawiązaniu połączenia, dzięki darmowej aplikacji zyskujemy dostęp do podglądu tego, co widzi obiektyw naszego aparatu (6-18 fps w zależności od modelu). Możemy wtedy dowolnie zmieniać jego ustawienia oraz oczywiście robić zdjęcia i kręcić filmy. CamRanger umożliwia również automatyczne wysyłanie zrobionych zdjęć do pamięci naszego tabletu oraz innych urządzeń znajdujących się w zasięgu stworzonej przez niego sieci. Czas pracy na baterii wynosi od 3 do 6 godzin. Urządzenie to może też działać jako autowyzwalacz (np. do popularnych projektów Time-Lapse). Nie wymaga wtedy stałego połączenia z tabletem, a czas jego pracy na baterii zwiększa się do 11 godzin. W zestawie z CamRanger znajdziemy również specjalne etui ochronne umożliwiające przyczepienie go do statywu.

CamRanger dostępny jest już w sprzedaży w cenie 299,99 dolarów. Można go kupić na tej stronie, na której to znajdziecie również pełną listę kompatybilnych modeli aparatów. Warto również wspomnieć o tym, iż firma pracuje aktualnie nad aplikacjami dla systemów Android i Windows 8, które będą mogły korzystać z tego samego modelu urządzenia.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona