Call of Duty: Modern Warfare – obsługa klawiatury i myszy na PlayStation 4

Najnowsze Call of Duty zbliża się wielkimi krokami, tak więc twórcy podkręcają atmosferę nowymi informacjami na temat swojej gry. Największe kontrowersje budzi zapowiedź bardzo brutalnego trybu dla jednego gracza, zaskakująca również jest… obsługa klawiatury i myszki na PlayStation 4.

O ile obsługa myszki i klawiatury na Xbox One jest możliwa w wybranych tytułach (takich jak Fortnite, PlayerUnknown’s Battlegrounds, The Sims 4 czy Minecraft), o tyle na PlayStation 4, jeśli się nie mylę, będzie to nowość (jeśli nie mam racji, poprawcie mnie w komentarzach, chyba tylko Fortnite ma obsługę myszy i klawiatury na PS4). Gracze co prawda próbowali obchodzić to ograniczenie przy pomocy przeróżnych adapterów, próbując emulować ruchy pada przy pomocy komputerowego gryzonia i klawiatury, jednak efekty można było nazwać co najwyżej średnimi.

Reklama

Infinity Ward postanowiło wyjść naprzeciwko oczekiwaniom graczy i dzięki temu w Call of Duty: Modern Warfare na PlayStation 4 zagramy przy pomocy myszki i klawiatury — nie wspomniano o tym, czy również Xbox One dostanie podobną funkcjonalność, ale biorąc pod uwagę, że już wcześniej kilka gier miało taką opcję na tej konsoli, spodziewałbym się, że również i konsola Microsoftu na to pozwoli.

Jest to o tyle ważne, że najnowsze Call of Duty będzie posiadać międzyplatformowy tryb wieloosobowy, pozwalający na wspólną grę zarówno osobom grających na komputerach, jak i na konsolach. Jednak spokojnie – kto z kim gra zależeć będzie od tego, jakich kontrolerów używa, tak więc gracze grający na padach nie będą rozgrywać meczów z osobami ogrywających Modern Warfare na myszce i klawiaturze.

Trybów multiplayer będzie naprawdę sporo. Na razie zapowiedziano między innymi: 2 vs 2, 6 vs 6, 10 vs 10, 20 vs 20 i Ground War, w którym zmierzy się z sobą aż 100 graczy (nie ma być to jednak tryb Battle Royale). Na papierze więc nowe Call of Duty zapowiada się na jedną z największych i najciekawszych gier w tej serii. Twórcy nie zapomnieli również o trybie dla jednego gracza – ten ma być bardzo realistyczny i brutalny. Czyżby powrót do misji takich jak kultowe i kontrowersyjne „No Russian”?

Postarano się również o realistyczną oprawę graficzną, która robi wrażenie już na pierwszych zrzutach ekranu i zwiastunach. Fani marki z pewnością mają na co czekać.

Na koniec, przypomnę że Call of Duty: Modern Warfare pojawi się na rynku 25 października na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Otwarta beta pojawi się już we wrześniu, którą z pewnością sprawdzimy i podzielimy się z wami naszymi pierwszymi wrażeniami.

Czekacie na tegoroczne Call of Duty?

Źródło: Oficjalne materiały promocyjne gry, PlayStation Blog, Eurogamer