Zapowiedziano Call of Duty: Mobile – grę free to play na Androida i iOS

Call of Duty zmierza z dużych platform na nasze ekrany smartfonów i tabletów za sprawą darmowej gry mobilnej. I trzeba przyznać, że wygląda to bardzo obiecująco i na pewno sprawdzimy tę grę, gdy już pojawi się na rynku. Już dziś możecie zarejestrować się przedpremierowo do Call of Duty: Mobile!

Activision ogłosiło, że Call of Duty: Mobile zostanie wydane między innymi w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Europie, i innych regionach. CoD: Mobile jest nową grą free-to-play, w której znajdą się mapy, tryby, bronie oraz postaci z całej historii marki, włączając w to serie Black Ops oraz Modern Warfare. Już teraz zapowiedziano takie tryby jak Deathmatch Drużynowy, Znajdź i Zniszcz oraz Free-For-All, rozgrywanych na ikonicznych mapach z historii serii, takich jak Nuketown, Crash czy Hijacked. Po drodze gracze zdobędą i odblokują klasyczne dla Call of Duty postacie, bronie, scorestreaki oraz inny sprzęt.

Mobilna odsłona Call of Duty stworzona przez Tencent (twórcy między innymi PUBG Mobile) jest oparta o popularny silnik Unity i będzie dostępna na systemie Android, a także iOS. Obok klasycznej rozgrywki wieloosobowej, gra zawiera więcej trybów, które twórcy trzymają jeszcze w tajemnicy. Na razie możemy tylko spekulować, ale bardzo popularny dziś tryb battle royale jest praktycznie pewniakiem, tym bardziej patrząc na to, jak dobrze przyjął się on w Call of Duty: Black Ops IIII… no i sam zwiastun CoD: Mobile zdradza, że możemy się go spodziewać, tak samo, jak jakiejś wariacji na temat trybu zombie.

Od dziś wszyscy chętni mogą się przedpremierowo zarejestrować do Call of Duty: Mobile na stronie gry. Poprzez rejestracje gracze będą na bieżąco informowani o grze oraz o publicznej becie, która jest planowana latem w wybranych regionach. Gdy gra pojawi się już na rynku, to z pewnością was o tym poinformujemy.

Źródło: Strona Call of Duty: Mobile, Zwiastun