Caliber – nowa gra o służbach specjalnych od Wargaming

Podczas rozpoczynających się 19 sierpnia w Kolonii targów Gamescom Wargaming zaprezentuje grę, nad którą pracował wspólnie z 1C Game Studios. Caliber to sieciowa gra typu TPP, w której gracze mogą wcielić się we współczesnych komandosów pracujących dla jednych z wielu dostępnych narodowych służb specjalnych.

Wargaming zapowiada, że Caliber to gra skoncentrowana przede wszystkim na taktyce, toteż dedykowana jest dla nieco starszego odbiorcy (16+). Polega ona na współpracy między czterema operatorami o różnych klasach, którzy mogą zmierzyć się zarówno z przeciwnikiem wirtualnym (PvE) jak i innymi drużynami złożonymi z graczy (PvP). Producent podkreśla, że to, co odróżnia Caliber od innych, podobnych produkcji to inna droga do zwycięstwa.

Reklama

Błyskawiczny czas reakcji schodzi tutaj na drugi plan, istotne będzie przede wszystkim szczegółowe rozplanowanie każdej rozgrywki pod względem taktycznym, ścisła współpraca między poszczególnymi członkami ekipy i bezbłędne wykorzystanie przewagi zapewnianej przez konkretną klasę postaci. Każda z dostępnych klas cechuje się bowiem indywidualnymi predyspozycjami:

  • Szturm: efektywny na średnim i krótkim dystansie, idealny do agresywnego stylu gry;
  • Wsparcie: wspomaga drużynę ogniem kryjącym. Dla miłośników ciężkiego uzbrojenia;
  • Medyk: wspiera drużynę w ogniu walki. Dobra klasa dla osób lubiących pomagać innym;
  • Snajper: walczy na dalekich dystansach. Celne oko i pewna ręka to podstawa.

Do dyspozycji miłośników gier wojennych zostanie oddanych szereg narodowych sił specjalnych. Dostępny będzie m.in. polski GROM, amerykański Navy SEALs czy niemieckie Kommando Spezialkräfte. Wargaming zapewnia, że modele postaci zostały odwzorowane w najdrobniejszych detalach, zgodnie z rzeczywistym umundurowaniem i wyposażeniem poszczególnych jednostek.

I tak, projektując grę upewniliśmy się, że odpowiada on filozofii Wargamingu – jest free-to-win i jest uczciwa. Istotne jest również, że nie jest to strzelanka wymagająca niesamowitego czasu reakcji. Tylko taktyka pozwoli Wam wygrać w tym teatrze działań wojennych.

Alexander Zezyulin, dyrektor gry, Wargaming

Gracze będą mierzyć się ze sobą w zróżnicowanych sceneriach, z charakterystycznymi dla danego miejsca efektami pogodowymi.

Zniecierpliwieni miłośnicy gatunku mogą już teraz rejestrować się na stronie internetowej playcaliber.eu, gdzie znajdą również dodatkowe informacje na temat samej gry.

Źródło: informacja prasowa, Wargaming