Calculords – matematyczna karcianka trafia do Google Play | Tabletowo.pl

Calculords – matematyczna karcianka trafia do Google Play

Dołącz do dyskusji 0

Sean Reiley, znany szerszej publiczności jako Seanbaby, to amerykański dziennikarz i satyryk, znany głównie ze współpracy z Electronic Games Monthly i Cracked. Jakiś czas temu postanowił on jednak rozpocząć karierę twórcy gier na urządzenia mobilne, czego efektem była matematyczna karcainka Calculords, wydana pierwotnie na tablety z systemem iOS. Teraz ten nietypowy tytuł wylądował również w Google Play.

Calculords to jedna z tych gier, których zasady łatwo pojąć ale trudno wytłumaczyć. Celem gry jest zatrzymanie przeciwnika, który próbuje się wedrzeć na nasze pole korzystając z trzech prostych ścieżek, tak jak to miało miejsce chociażby w popularnym Plants vs. Zombies. Rozgrywka w Calculords toczona jest jednak w turach, a wystawiane przez nas jednostki symbolizowane są przez karty. Wątek matematyczny polega zaś na tym, że w każdej turze otrzymujemy określony zestaw cyfr, które posłużą nam do opłacenia kosztu wystawienia poszczególnych kart. Sęk w tym, że każdą z nich możemy wykorzystać tylko raz, przez co zmuszeni jesteśmy do wymyślania rozmaitych działań matematycznych, które pozwolą nam na wystawienie jak największej ilości kart w jednej turze. Do tego dochodzą oczywiście bardziej tradycyjne elementy kolekcjonerskich gier karcianych, takie jak budowanie własnej talii i (niestety) kupowanie dodatkowych kart za prawdziwe pieniądze.

Gra Calculords dostępna jest do nabycia w sklepach z aplikacjami App Store (2,69 euro) i Google Play (9,23 zł).

 

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona