Zegarki Garmina z linii Fenix

Cała seria nowych zegarków od Garmina: Fenix 5, 5S i5X

Na tegorocznych targach CES 2017, Garmin postanowił zaprezentować aż trzy nowe zegarki sportowe z linii Fenix. Nowe urządzenia noszą nazwy – Fenix 5, Fenix 5S oraz Fenix 5X i przeznaczone są dla osób aktywnych, dla których monitorowanie swojej aktywności w ciągu dnia to bardzo istotna sprawa. Wszystkie trzy zegarki nieco się od siebie różnią, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Zacznijmy może od cech wspólnych, które łączą te wszystkie urządzenia. Przede wszystkim, długi czas pracy na baterii, śledzenie aktywności 24/7, mapowanie oraz wbudowany pulsometr. Ponadto, zegarki zostały wyposażone w GPS i GLONASS, trzyosiowy kompas, żyroskop i wysokościomierz. Są także wodoszczelne – można je znurzać w wodzie o głębokości do 100 metrów. Ich ekrany pokrywa szkło szafirowe, a wewnątrz obudowy mają moduł Wi-Fi.

Reklama

Garmin Fenix 5

Garmin Fenix 5
Garmin Fenix 5

Tarcza tego zegarka ma średnicę 47 milimetrów, a ramka została wykonana ze stali nierdzewnej i działa jak antena. Urządzenie potrafi śledzić różne aktywności, które wykonujemy w ciągu dnia, jest zatem odpowiednie dla osób, które uprawiają wiele dyscyplin sportowych. Zegarek może także odbierać powiadomienia z telefonu. Ekran 1,2 cala został wykonany w technologii transflektywnej, co gwarantuje wysoką czytelność obrazu nawet w pełnym słońcu. Najważniejsze informacje dotyczące aktywności są ciągle wyświetane na widgecie, który informuje nas o efektach i postępach treningu. Zegarek można także personalizować zmieniając tarcze, czy też instalując nowe aplikacje i widgety. Bateria w tym modelu powinna wystarczyć na dwa tygodnie w trybie smartwatch i do 24 godzin w trybie GPS. Istnieje także możliwość zakupu wersji wyposażonej w szkło szafirowe.

Garmin Fenix 5S

Garmin Fenix 5S

To model, który powstał z myślą o kobietach. Koperta ma w tym wypadku dużo mniejszą średnicę – 42 milimetry. Zastosowana tutaj bateria jest nieco mniejsza niż w modelu Fenix 5. W związku z tym, zegarek oferuje trochę krótszy czas pracy – do 8 dni w trybie smartwatch i do 13 godzin w trybie GPS. Podobnie jak poprzednik, potrafi on śledzić wiele różnych dyscyplin sportowych. Poza krótszym czasem pracy na jednym ładowaniu, nie różni się on niczym od modelu Fenix 5. Można będzie zakupić także wariant wyposażony w szkło szafirowe.

Garmin Fenix 5X

Garmin Fenix 5X

To największa i najmocniejsza wersja zegarka. Koperta ma aż 51 milimetrów średnicy i znajdziemy tutaj szkło szafirowe oraz moduł Wi-Fi w standardzie. Urządzenie będzie sprzedawane z zainstalowanymi już fabrycznie mapami topograficznymi Stanów Zjednoczonych oraz mapami rowerowymi i nawigacją. Oprogramowanie zegarka zostało tak przygotowane, że potrafi samo dopasować trasę w zależności od tego ile kilometrów chcemy pokonać. Bateria w tym modelu powinna wystarczyć na około dwa tygodnie w trybie smartwatch oraz 24 godziny w trybie GPS.

Ceny są zróżnicowane w zależności od tego, czy zdecydujemy się na zwykłą wersję, czy też tę ze szkłem szafirowym. Podstawowy wariant modelu Garmin Fenix 5 oraz Fenix 5S został wyceniony na 600 euro. Za modele wyposażone w szkło szafirowe – Garmin Fenix 5, Fenix 5S – trzeba będzie zapłacić 700 euro. Natomiast najdroższy jest model 5X, bo kosztuje on aż 750 euro, czyli prawie 3300 złotych – sporo. Zegarki pojawią się w sprzedaży już w pierwszym kwartale tego roku.

Źródło: Garmin dzięki Wereable