Ciekawe, czy były prezes ZUK sobie żartuje, czy rzeczywiście powstaje nowy model tej marki 18
Lenovo ZUK Z2

Ciekawe, czy były prezes ZUK sobie żartuje, czy rzeczywiście powstaje nowy model tej marki

ZUK to należąca do Lenovo submarka, która dostarczała produkty wysokiej jakości w przystępnej cenie. W połowie 2017 roku podjęto jednak decyzję o zawieszeniu jej działalności. Co ciekawe, ostatnio pojawiły się sugestie, że linia tanich i zaawansowanych techniczne smartfonów może się odrodzić. Ich autorem jest nie byle kto, bo były CEO ZUK-a.

Zapewne dla wielu osób reaktywacja submarki ZUK byłaby dobrą wiadomością. Niewykluczone, że nas to czeka, ponieważ Chang Cheng, były dyrektor generalny ZUK, opublikował w chińskim serwisie społecznościowym Weibo zdjęcie niezaprezentowanego jeszcze smartfona. Po zawieszeniu działalności marki-córki Lenovo, Chang Cheng został oddelegowany do MBG (Mobile Business Group), gdzie jest odpowiedzialny m.in za organizację prac rozwojowych na terenie Chin. Teraz jednak zdaje się sugerować, że ZUK może powrócić do gry.

Na opublikowanym przez Chang Chenga zdjęciu widzimy pięknie prezentujący się szklany tył urządzenia. Co ciekawe, nie ma na nim logo ZUK. Możemy przypuszczać, że jest to tylko prototyp docelowej wersji smartfona, na której już Lenovo umieści logotyp swojej submarki. Moją uwagę przykuwa ramka okalająca korpus. Być może wpłynie ona na większą odporność urządzenia na upadki.

Ciekawe, czy były prezes ZUK sobie żartuje, czy rzeczywiście powstaje nowy model tej marki 19
fot. Weibo

Gdyby okazało się, że firma faktycznie pracuje nad kolejnym smartfonem ZUK, moim zdaniem byłoby to dobre posunięcie. Urządzenia tej marki łączą bardzo dobrą jakość z przystępną ceną, a jak wiadomo jest to dla wielu osób priorytet przy wyborze nowego sprzętu. Póki co, szczegóły na jego temat nie są znane, ale jeśli rzeczywiście coś jest na rzeczy, to wkrótce powinno się to zmienić.

Źródło: gizmochina przez Weibo