Być może Samsung wprowadzi Force Touch do Galaxy S8

Samsung już zapowiedział, że w nowym Galaxy S8 dokona ogromnych zmian sprzętowych względem poprzednika, więc niemal każda nowa plotka i przeciek wydają się być prawdopodobne. Powołując się na różne źródła branżowe, raport z Kolei Południowej sugeruje, że nowy flagowiec Samsunga może być wyposażony w ekran rozpoznający siłę nacisku.

Samsung na pewno bierze pod uwagę, żeby prędzej, czy później rozpocząć instalację wyświetlaczy typu Force Touch czy 3D Touch w swoich smartfonach. Pierwszym urządzeniem Koreańczyków, które byłoby wyposażone w taki ekran, mógłby być Galaxy S8, jednak raport zawiera zastrzeżenie, że pełne przyjęcie takiej technologii przez smartfony Samsunga, mogłoby potrwać nawet do dwóch lat.

Apple i Huawei to tylko niektóre z firm, które zdecydowały się na zainstalowanie wyświetlaczy reagujących na siłę nacisku w swoich smartfonach. Samsung Display jest głównym dostawcą paneli Press Touch dla Huawei, zatem wydaje się całkiem prawdopodobne, że sam również będzie chciał zaprezentować podobne rozwiązanie przy okazji premiery Galaxy S8.

Raport zawiera wypowiedź anonimowego członka zespołu odpowiedzialnego za dobór podzespołów, w której zdradził, ze Samsung już od jakiegoś czasu pracuje nad wrażliwymi na nacisk ekranami i zamierza je montować w swoich urządzeniach w najbliższej przyszłości. Nie pisnął jednak ani słówkiem o tym, czy najnowszy przedstawiciel linii Galaxy Sx będzie w taki wyświetlacz wyposażony. Być może jest to funkcja, którą Samsung zamierza nas zaskoczyć. Niczego nie da się wykluczyć.

 

zdjęcie wyróżniające: Samsung Galaxy S7 Edge

źródło: theinvestor.co.uk przez Sammobile