Burrito dostarczane przez drony – dzięki Google

Google to już nie tylko wyszukiwarka. Amerykański gigant zwany także Alphabetem oferuje wiele usług i inwestuje pieniądze w bardzo wiele projektów. Jednym z nich jest Project Wing.

Najnowszy pomysł Google opiera się na dostarczaniu jedzenia, a konkretniej meksykańskiego dania, zwanego burrito, dla studentów. Największą ciekawostką tego projektu jest to, że po złożeniu zamówienia, burrito ma zostać dostarczone za pomocą drona.

W ramach realizacji projektu, Google współpracuje ze studentami z Virginii, których zadaniem jest zamówienie burito oraz zapłacenie dodatkowych 5,99 dolarów za przesyłkę. Wtedy z ukrytej ciężarówki z jedzeniem wylatuje powietrzny kurier, który przylatuje w specjalnie wyznaczone miejsce. Pozostaje tylko odebrać ciepły, świeży posiłek.

750x-1

Niestety, poza powyższym zdjęciem drona, nie będzie nam dane zobaczyć póki co nic więcej, ponieważ jednym z warunków odgórnych jest całkowity zakaz dokumentowania przebiegu prac nad projektem.

Google bardzo wierzy w swoje przedsięwzięcie, inwestując w nie dużo środków i ostro rozwijając. Amerykańska firma widzi w dronach (również tych kurierskich) spory potencjał. Nic dziwnego, bo przecież zdecydowanie łatwiej i szybciej mogą one dostarczyć nie tylko jedzenie, ale także, na przykład, leki.

Osobiście kibicuję projektowi Wing i mam nadzieję, że szybko się rozwinie. Kto wie, może w przyszłości ów projekt rozszerzy swoją działalność także o Polskę, a drony będą dostarczać studentom kebaby? ;)

Źródło: Bloomberg, dzięki PhanDroid