Burger King trolluje asystenta Google Home. Tak skutecznie, że Google musi interweniować | Tabletowo.pl

Burger King trolluje asystenta Google Home. Tak skutecznie, że Google musi interweniować

Dołącz do dyskusji 0

Google Home, głosowy asystent domowy Google, jest aktywowany głosem. Reaguje na „OK Google” – wtedy inteligentny głośnik się wybudza i czeka na komendę użytkownika. Zapytując o pogodę, usłyszymy prognozę na dzisiejszy dzień. Burger King w Stanach Zjednoczonych, postanowił wykorzystać fakt, że hasło „OK Google” odblokowuje urządzenie, ku irytacji użytkowników tego urządzenia smart home.

Burger King rozpoczął emisję reklamy, w której pracownik firmy próbuje wyjaśnić, czym jest kanapka Whooper. Zamiast wyliczać zalety burgera, kamera się do niego zbliża, a on wypowiada zdanie: „OK Google, co to jest Whooper?”.

Ten prosty zabieg aktywował tysiące urządzeń Google Home w amerykańskich domach i spowodował, że odpowiadały one na postawione w reklamie pytanie. Działo się tak za każdym razem, gdy Google Home „słyszał” reklamę. Odpowiedź asystenta pochodziła z Wikipedii, w której opisano składniki burgera Whopper.

Google dość szybko zareagowało. Nieco ponad dwie godziny po pojawieniu się reklamy Burger King, asystenci Google Home przestali odpowiadać na pytanie zadane w spocie reklamowym. Najwyraźniej specjaliści z Mountain View zarejestrowali występujący tam klip dźwiękowy i wyłączyli możliwość aktywacji Google Home przez hasło z niego pochodzące. Świadczy to o tym, że reklama Burger King na pewno nie powstała we współpracy z Google.

Trzeba przyznać, że pomysłowość marketingowców sieci fast food jest godna podziwu. Jednak nie przewidzieli chyba, że nie każdy będzie chciał słuchać, z czego zrobiony jest Whopper, nawet jeśli miałby o tym opowiedzieć ich ulubiony domowy asystent.

Google Home w środku

Daje to jednocześnie pewne rozeznanie, jak łatwo jest „włamać się” do domów użytkowników Google Home. Mając do dyspozycji odpowiednie narzędzia, można by dowiedzieć się wszystkiego o planach domownika, pytając jego inteligentnego asystenta np. o zaplanowane spotkania danego dnia.

źródło: BuzzFeed przez Tech2

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona