Brothers: A Tale of Two Sons już dostępne w usłudze NVIDIA GRID

GRID to usługa zarezerwowana dla posiadaczy tabletów firmy NVIDIA, pozwalająca im grać na swoich urządzeniach w pecetowe i konsolowe hity korzystając z dobrodziejstw chmury. Do bogatego katalogu dostępnych w ten sposób tytułów dołączyła wczoraj nietypowa produkcja Brothers: A Tales of Two Sons.

Wspomniana gra narobiła niedawno wokół siebie sporo zamieszania, głównie za sprawą nietypowego systemu sterowania określanego przez twórców mianem „jednoosobowej kooperacji”. Pod tym enigmatycznym terminem kryje się możliwość jednoczesnego sterowania dwójką tytułowych braci za pomocą jednego kontrolera. Za ruch każdego z bohaterów odpowiada jedna z analogowych gałek pada. Jak łatwo się domyślić obaj bohaterowie różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale też posiadanymi zdolnościami, a kluczem do sukcesu jest nauczenie się umiejętnego wykorzystywania obu z nich. Wszystko to podano zaś w prawdziwie baśniowej otoczce, nadającej grze bardzo wyrazisty, choć niezbyt oryginalny klimat.

Gra Brothers: A Tale of Two Sons, podobnie jak wszystkie inne gry działające w ramach usługi GRID, dostępna jest dla posiadaczy tabletów firmy NVIDIA za darmo do końca czerwca bieżącego roku. Wciąż nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądała kwestia płatności po upływie tego terminu. Obecnie w katalogu usługi GRID znajduje się już 37 gier, a praktycznie co tydzień pojawiają się w nim kolejne tytuły. Ich pełną listę znajdziecie tutaj.