Broken Age – hit serwisu Kickstarter wreszcie doczekał się finału

Tim Schafer to człowiek, który maczał palce przy takich kultowych przygodówkach, jak seria Monkey Island, Maniac Mansion, Full Throttle czy Grim Fandango. Nie dziwi więc fakt, że gdy kilka lat temu rozpoczął zbiórkę funduszy na produkcję nowej gry utrzymanej w klasycznej konwencji Point & Click, fani gatunku wpompowali w ten projekt ogromne pieniądze.

Mówiąc konkretniej: ekipie Schafera udało się zebrać $3,336,371. Niestety, jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ogromny sukces sprawił, że projekt zaczął się dość szybko rozrastać, by w efekcie końcowym przytłoczyć swoich twórców. Chcąc nie chcąc musieli więc zdecydować się na coraz popularniejszy ostatnio zabieg podziału gry na epizody. Teraz, niemal rok po premierze pierwszego aktu gry, firma Double Fine Productions opublikowała wreszcie jej drugą część, pozwalającą graczom poznać finał opowiedzianej w niej historii. Nowi nabywcy gry otrzymają od razu dostęp do obu epizodów, natomiast osoby, które kupiły ją wcześniej, będą mogły pobrać drugi akt pod postacią darmowej aktualizacji. Warto też dodać, że premiera kompletnej edycji gry to też pierwsza okazja, by zagrać w nią na urządzeniach z systemem Android (tabletowa wersja pierwszego epizodu była dostępna jedynie na urządzenia z systemem iOS).

Gra Broken Age dostępna jest do nabycia w sklepach App Store (9,99 euro) i Google Play (45,66 zł).

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id887649233″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button] [button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.doublefine.dfa” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]