Broadcom BCM21664T: dwurdzeniowy procesor 1,2GHz dla urządzeń z Androidem 4.2 - Tabletowo.pl

Broadcom BCM21664T: dwurdzeniowy procesor 1,2GHz dla urządzeń z Androidem 4.2

Tabletowo.pl Broadcom BCM21664T: dwurdzeniowy procesor 1,2GHz dla urządzeń z Androidem 4.2 Nowości

Panie i panowie, na rynku pojawił się nowy gracz, który może nieźle namieszać. Firma Broadcom zaprezentowała procesor BCM21664T, który najprawdopodobniej znajdzie zastosowanie w dziesiątkach budżetowych tabletów, telefonów komórkowych, komputerowych hybryd i mobilnych zestawów telewizyjnych. Specyfikacja BCM21664T obejmuje dwa rdzenie o częstotliwości taktowania zegara 1,2GHz oraz układ graficzny VideoCore. Procesor został stworzony z myślą o urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2 Jelly Bean i pozwala na płynne odtwarzanie wideo w jakości 720p i 1080p.

Na pokładzie BCM21664T znalazły się także chipy odpowiedzialne za Wi-Fi, Bluetooth oraz łączność HSPA+ o maksymalnej prędkości pobierania 21 Mbps oraz przekazywania 5,8 Mbps. Nie zabrakło także modułu odpowiedzialnego za technologię płatności bezdotykowych NFC oraz odbiornika GPS.

Według Broadcom, układem BCM21664T zainteresowani są twórcy mniej zaawansowanych urządzeń. Jeżeli zapotrzebowanie okaże się duże, masowa produkcja rozpocznie się w przyszłym roku. Jest na co czekać, ponieważ BCM21664T jest tani, a specyfikacją nie ustępuje droższym, markowym procesorom. Osobiście jestem ciekaw, czy oparte na Androidzie 4.2 Jelly Bean urządzenia weń wyposażone będą jeszcze szybsze? Jakim poborem energii charakteryzuje się BCM21664T? Na odpowiedzi na te pytania przyjdzie nam zaczekać kilka miesięcy.

via Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona