Brexit zaczyna działać: OnePlus 3 będzie droższy na Wyspach 19

Brexit zaczyna działać: OnePlus 3 będzie droższy na Wyspach

Idea wyjścia z Unii Europejskiej mogła wydawać się słuszna dla jakichś 52% Brytyjczyków głosujących „za” zeszłego miesiąca, jednak taka nowina nie mogła nie odbić się na giełdzie i różnych gałęziach przemysłu. Jedną z pierwszych smartfonowych ofiar osłabionego funta został OnePlus 3, którego cena właśnie z tego powodu wzrasta.

OnePlus pierwotnie wyceniło trzecią generację swojego flagowca w Zjednoczonym Królestwie na 309 funtów. Firma ogłosiła właśnie, że spore wahania wartości lokalnej waluty nie pozostawiają jej wyboru i musi podnieść cenę urządzenia o 20 funtów. Nowa cena 329 funtów, będzie obowiązywać od 11 lipca, zatem Wyspiarze planujący zakup smartfona mają jeszcze kilka dni na uratowanie kilku sztuk miedzi. OnePlus już wcześniej ostrzegało przed tym, że bierze takie posunięcie pod uwagę, więc nie jest to do końca grom z jasnego nieba. Wiadomo jednak, że kupujący woleliby uniknąć dodatkowych kosztów.

Okaże się, jak potencjalni klienci zareagują na zmiany, ale biorąc pod uwagę, że większość firm dystrybuujących elektronikę działa z bardzo cienkim marginesem narzutowym, nietrudno przewidzieć, że na pewno przełoży się to na ich finansach.

brexit oneplus

OnePlus zapewnił, że wyposażenie, takie jak dedykowane słuchawki, kable i power banki, sprzedawane przez oficjalny sklep internetowy firmy, nie zmienią swoich cen. Wkrótce po przekazaniu przez OnePlus oficjalnego oświadczenia, prezes spółki, Carl Pei, przeprosił na Twitterze za decyzję firmy, mówiąc, że było to nieuniknione w tych okolicznościach.

 

źródło: forum OnePlus via androidheadlines.com