fot za: Sklep Play

Breaking Bad: Criminal Elements na Androida już bardzo blisko

Trudno jest zrobić serial z porywającym zakończeniem, które na długo zapada w pamięć. Ostatnio dobitnie przekonali się o tym reżyserzy pewnego dzieła, na które czekało wiele osób. Problem ten nie jest znany twórcom Breaking Bad, który dla wielu jest serialem niemal kompletnym. Czy tak samo będzie można powiedzieć o grze stworzonej w tym uniwersum?

Wypada rozpocząć od tego, że Breaking Bad: Criminal Elements nie powstał tylko na licencji serialu. W produkcji swój udział mieli też twórcy serialu, którzy powołali do życia Heisenberga. Twórcy gry zwracają uwagę na problemy natury moralnej, jakie staną przed graczami. Wiadomo też, że nie będziemy wcielali się w postaci Jessego Pinkmana ani Waltera White’a, a raczej będziemy rozwijać biznes razem z nimi.

Reklama
fot za: Sklep Play

W grze pojawią się też znane z serialu postaci, jak Saul Goodman czy Gus Fring. Zadaniem gracza będzie oczywiście troska o rozwój imperium Waltera, wliczając w to działania wymierzone w konkurencję. Screeny z gry sugerują też, że pojawi się wątek budowy laboratorium oraz rekrutowanie kolejnych pracowników, którzy będą wyręczać nas z części zadań.

W ciągu jedenastu dni tytuł przekroczył już ponad 400 tysięcy subskrypcji. Pokazuje to, jak wielką siłą oddziaływania wciąż cieszy się Breaking Bad. Wiadomo też, że gra będzie miała wskaźnik PEGI 12 oraz że pojawią się w niej zakupy cyfrowe. Niestety, kwoty wciąż nie zostały upublicznione. Warto też zauważyć, że za produkcją stoi studio FTX Games, które ma już na koncie kilka naprawdę udanych produkcji.

źródło: Sklep Play, opr. własne