oneplus two
oneplus two

Brak planów aktualizacji do Androida Nougat irytuje użytkowników OnePlus Two i OnePlus X

OnePlus można pochwalić za dosyć szybkie aktualizowanie swoich urządzeń do najnowszych wersji systemu Android. Jednak zawsze jest tak tylko w przypadku najnowszego flagowca. OnePlus 3 i jego ulepszona wersja – OnePlus 3T – pracują na Androidzie Nougat od kilku dobrych miesięcy. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o starszych urządzeniach z logiem 1+.

Na rynku znajdują się trzy generacje flagowych urządzeń od OnePlus. Brak aktualizacji dla tej pierwszej (OnePlus One) jest dosyć zrozumiały, bowiem sprzęt ten pracuje na starszym procesorze Qualcomm Snapdragon 801. Ale już OnePlus Two jest dosyć nowym urządzeniem i bazuje na bardzo wydajnym układzie Snapdragon 810. I to użytkownicy właśnie tego telefonu są najbardziej oburzeni postawą firmy OnePlus. Nawet Samsung, który nie słynie z szybkiego aktualizowania swoich starszych flagowców, zdążył wydać update do Nougata dla Galaxy S6 i S6 Edge.

OnePlus jeszcze w styczniu zapowiedział, że OnePlus Two dostanie aktualizację do Androida Nougat. Mamy teraz kwiecień i żaden egzemplarz tego telefonu nie otrzymał takowego uaktualnienia. Mało tego, firma nie podała od tamtej pory żadnej konkretnych informacji dotyczących aktualizacji. Zdenerwowanie klientów można zauważyć na oficjalnym forum OnePlus, bowiem to właśnie tam sfrustrowani użytkownicy OnePlus Two utworzyli wątek, w którym to nawołują do wywołania presji na firmie, aby ta podjęła się potrzebnej pracy i wydała update.

OnePlus X

Na aktualizację do Androida Nougat liczą także użytkownicy OnePlus X. Niestety, telefon ten pracuje na procesorze Qualcomm Snapdragon 801, co wyklucza możliwość otrzymania uaktualnienia. Jednak właściciele OnePlus Two i OnePlus X nie zostali skazani na starszego Androida Marshmallow, bowiem już od dawna na te dwa smartfony jest dostępny Lineage OS 14.1 z Androidem 7.1.1 Nougat.

źródło: TechDroider