Boston Dynamics pracuje nad kolejnym potworkiem. Oto SpotMini | Tabletowo.pl

Boston Dynamics pracuje nad kolejnym potworkiem. Oto SpotMini

Dołącz do dyskusji 0

Boston Dynamics, znane ze swoich osiągnięć w dziedzinie robotyki, od kilku miesięcy było dość oszczędne w zdradzaniu, nad czym aktualnie pracuje. Właściwie odkąd firma została sprzedana SoftBankowi przez Alphabet, nie pojawiały się na ten temat żadne informacje. Do dzisiaj.

Boston Dynamics opublikowało krótki zwiastun nowej wersji ich inteligentnej maszyny kroczącej, o nazwie SpotMini. Widać na nim czworonożnego robota, który truchta sobie wesoło po trawniku, przystaje na moment, by przyjrzeć się kamerze, a następnie znika za murem.

SpotMini ma napęd elektryczny, więc nie generuje za sobą chmurki spalin, jak to było w wypadku jego starszego rodzeństwa, wyposażonego w silnik spalinowy. W ogóle robot sprawia wrażenie dość lekkiego, na pewno w porównaniu z  wielkimi „krowami”, jakimi były poprzednie konstrukcje Boston Dynamics.

Nowy wygląd sugeruje, że być może firma zechce w niedługim czasie jakoś skomercjalizować swój sukces w projektowaniu chodzących sztucznych „psów”. Korpus obudowany jest żółtym plastikiem, a mniej więcej pośrodku pracuje para kamer 3D, które najpewniej pomagają robotowi w wykrywaniu przeszkód i orientowaniu się w przestrzeni.

Na razie to tylko krótka zajawka. Boston Dynamics zapewne niedługo opublikuje jakiś bardziej obszerny materiał ze SpotMini, prezentujący, co potrafi ich nowe stworzenie.

źródło: TechCrunch

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona