Boss Monster – nietypowa karcianka w wersji na Androida

Gdy twórcy karcianki Boss Monster podjęli próbę sfinansowania jej fizycznej wersji za pomocą serwisu Kickstarter ich celem było uzbieranie skromnych 12 tysięcy dolarów. Tytuł ten okazał się jednak tak dużą sensacją, że ostatecznie zebrali ponad 200 tysięcy. Gdy dwa lata później postanowili skorzystać ponownie z finansowania społecznościowego, tym razem w celu wydania cyfrowej wersji gry, ich oczekiwania były już nieco większe. Docelowa kwota wynosiła bowiem 85 tysięcy dolarów.

Jak nietrudno zgadnąć, kolejna zbiórka również okazała się sukcesem (zebrano niemal 150 tysięcy dolarów) czego efektem jest tabletowa wersja gry, która zadebiutowała kilka dni temu w Google Play. Boss Monster pozwala graczom wcielić się w rolę finałowych bossów, wyjętych żywcem z epoki 16-bitowych konsol. Naszym zadaniem będzie więc budowanie lochów, wabienie do nich bohaterów i zdobywanie ich dusz. Pod tą sympatyczną, nieco nostalgiczną otoczką, kryje się jednak całkiem interesująca mechanika rozgrywki, przedstawiona dość szczegółowo w poniższej prezentacji.

Cyfrowa wersja gry stanowi wierne odwzorowanie pierwowzoru, jednak twórcy nie wykluczają, że w przyszłości wprowadzą do niej nowe, unikatowe karty nie posiadające swoich fizycznych odpowiedników. Gra dostępna jest w sklepie Google Play za darmo, lecz w takiej wersji należy traktować ją jako bezpłatne demo. Za odblokowanie pełnej wersji gry przyjdzie nam natomiast zapłacić 35,77 zł. Wersja na tablety z systemem iOS powinna pojawić się w App Store w przyszłym tygodniu.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dbm.project&hl=pl” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”][/button]