Bose zabiera się za inteligentne głośniki. Oprócz tego wprowadza na rynek dwa nowe soundbary | Tabletowo.pl

Bose zabiera się za inteligentne głośniki. Oprócz tego wprowadza na rynek dwa nowe soundbary

Dołącz do dyskusji 0

Nie mogę pozbyć się pierwszego skojarzenia z frazą „inteligentny głośnik” – wtedy do głowy od razu przychodzi mi myśl o Google Home i nic na to nie poradzę. Warto jednak pamiętać, że nie tylko Google, Amazon i Apple pokusiły się o stworzenie tego typu sprzętu. Do grona producentów z własnym smartgłośnikiem dołącza właśnie Bose.

Bose zapewnia, że zarówno bezprzewodowy głośnik Bose Home Speaker 500jak i dwa nowe modele soundbarów (Soundbar 700 i Soundbar 500) łączą moc dźwięku i wydajność z możliwościami asystenta głosowego Alexa. Producent obiecuje, że wkrótce urządzenia te będą obsługiwać również innych asystentów głosowych. Na początku 2019 roku zostanie dodana do nich również opcja streamingu muzyki z urządzeń Apple przez AirPlay2.

„Głośniki sterowane głosem to nic nowego, a na rynku dostępnych jest wiele świetnych opcji. Mieliśmy jednak inną wizję, zainspirowaną tym, co mogliśmy zrobić, aby to doświadczenie stało się jeszcze lepsze. Wszystkie nasze nowe, inteligentne głośniki oferują szereg dodatkowych funkcji. Wystarczy jeden Home Speaker 500, żeby zapewnić prawdziwą separację dźwięku stereo – bez potrzeby parowania dwóch urządzeń.”
– Doug Cunningham, menedżer ds. kategorii elektroniki konsumenckiej w firmie Bose

To ciekawa deklaracja, sugerująca, że inteligentny głośnik Bose będzie mógł charakteryzować się naprawdę dobrą jakością dźwięku. Stanowisko takie uzasadnia się tym że w obudowie z anodyzowanego aluminium o wymiarach 20,3 cm x 16,9 cm x 10,9 cm znajdują się dwie specjalne membrany zwrócone w przeciwnych kierunkach. Dzięki temu dźwięk ma odbijać się od otaczających ścian, rozdzielając instrumenty na lewą i prawą stronę oraz umieszczając wokal tam, gdzie zaplanował to artysta.

Tyle teorii. Ciekawe, jak Bose Home Speaker 500 wypadnie w porównaniu z Apple HomePod, który uważany jest za najlepszy pojedynczy głośnik muzyczny z inteligentnym asystentem na pokładzie. Cena? 1999 zł.

Oprócz głośnika, Bose zaanonsowało wprowadzenie na rynek dwóch soundbarów o oznaczeniach 500 i 700. Soundbar 700 ma być najlepszym produktem w swojej kategorii, wykorzystując technologię Bose PhaseGuide, która ma wypełniać całą przestrzeń wieloma kanałami utworu, umieszczając dźwięki w miejscach, w których nie ma głośników. Sprzęt ma wymiary 5,7 cm wysokości, 10,8 cm głębokości i 98 cm długości. 700-setka kosztuje 3899 zł.

Jest też nieco mniejszy Soundbar 500, o wymiarach 4,4 cm × 10,2 cm × 81 cm. Trzeba spodziewać się, że Bose nie zastosowało w nim wszystkich technologii występujących w droższym modelu, choć i tu obecny jest na przykład system ADAPTiQ, dopasowujący dźwięk do akustyki otoczenia. Za Bose Soundbar 500 zapłacimy 2299 zł.

źródło: materiały prasowe

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona